klimadaki fan motoru hakkında

sinan__

Üye
arkadaşlar bende bir adet klima motoru var.bu motorun calısma özelliklerini bilmiyorum.motoru servis bozuk diye cıkardı.ama motor dönüyor.enteresan tarafı motor dönerken el ile durdurup ters yonde donderdıgım zaman o tarafa dogru donuyor.motorun etiketinde bır kondansator bırımı yazılı 0,9mf.bu kondansatör ne işe yarar?varsa bilgisi olan arkadaş acıklama yaparsa sevinirim.

O bahsettiğin kondansatör bozulmuş,yardımcı sargı yanmış veya bağlantısı kopmuştur.

Yardımcı sargı motorun ilk kalkınma hareketini sağlar.Kondansatör yardımcı sargıya seri olarak bağlanır.

O bahsettiğin kondansatör bozulmuş,yardımcı sargı yanmış veya bağlantısı kopmuştur.

Yardımcı sargı motorun ilk kalkınma hareketini sağlar.Kondansatör yardımcı sargıya seri olarak bağlanır.
motorun üzerinde bulunan degerden farklı bır kondansator taktım ve motor daha kolay yol aldı.normal, yanı kondansatorsuz bagladıgım zaman genellıkle yol almadı kendım donderdım motorun mılını.bırde kondansatorle yol verınce motor bıraz zorlanarak donuyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri