Klima

Ferdi11361

Üye
pano klima var bunun kompresörü değiştirdim vakumlayıp gazını bastım sogutma var ama kompresör çok ısınıyor sizce sıkıntısı ne normal mi çok ısınması. Ve çözümü nedir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
pano klima var bunun kompresörü değiştirdim vakumlayıp gazını bastım sogutma var ama kompresör çok ısınıyor sizce sıkıntısı ne normal mi çok ısınması. Ve çözümü nedir
Hava emiş ve üfleme sıcaklığı, dönüş basıncı veya evap fanı çalışırken ve duruken. komp çektiği akımı ölçmelisin. Muhtemelen ısı yüküyle alakalıdır. Birde kompresör için kullanılan kapasitörü ölç. Değerinde sapma varsa ondan da yapar. Sökülen kompresöre takılan kompresör aynı kapasitede olsa bile kapasitörleri farklı olabilir. Datalarına kontrol etmekte fayda var.

Hava emiş ve üfleme sıcaklığı, dönüş basıncı veya evap fanı çalışırken ve duruken. komp çektiği akımı ölçmelisin. Muhtemelen ısı yüküyle alakalıdır. Birde kompresör için kullanılan kapasitörü ölç. Değerinde sapma varsa ondan da yapar. Sökülen kompresöre takılan kompresör aynı kapasitede olsa bile kapasitörleri farklı olabilir. Datalarına kontrol etmekte fayda var.
Normal r134 a kompresör abi orijinal kapasitörü ile değiştirdim güzel bir sogutma var ama ısınmayı çözemedim

Normal r134 a kompresör abi orijinal kapasitörü ile değiştirdim güzel bir sogutma var ama ısınmayı çözemedim
O zaman ısı yüküyle alakalı olabilir. Ne kadar ısınıyor ölçtün mü. İstenen soğutmayı yakaldıysa herşer normal olabilir.

Birde komp emiş borusuna durum nedir. Boru kompresöre girdiği yerde nem oluşuyor mu. Emilen gaz kompresörü de soğutmalı.

Bu cihazlarin kompresorunde yag vardir, tersine veya yan yatirdidin zaman, yag boru devrelerine ulasip tikanmasina sebep oluyor, motor zorlandigi icin isisi akim cekip termik attirir.

Termik attırıyor mu cihaz. Aşırı isinirsa zaten termik açar. Açmıyorsa sorun yapacak bisey yok. Termik saglammi onu kontrol et istersen. Birde gaz yetersiz ise kompresör aşırı ısınabilir. Dönüş yeterince soğuksa kompresör bir miktar soğur zaten. Bide kompresör değiştirdin yağ koydunuz mu icinde mi vardı yag yeni kompresörun.

Forum istatistikleri

Konular
128,170
Kullanıcılar
449,934
Son üye
peldayilmaz

Yeni konular

Geri