Klima

Gürkanizmir

Katılımcı Üye
Klimalar soğutma modunda neden gec çalışır. Isitmaya alınca kompresör hemen devreye girdi. Ama sogutmada girmiyor. Gaz eksikligi sebep olabilir mi. Ve iç ünite fani neden yavaş ufler. Devrini Yükseltsemde hizlanmiyor

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Klimalar soğutma modunda neden gec çalışır. Isitmaya alınca kompresör hemen devreye girdi. Ama sogutmada girmiyor. Gaz eksikligi sebep olabilir mi. Ve iç ünite fani neden yavaş ufler. Devrini Yükseltsemde hizlanmiyor
Kompressor 3dak bekleme ile isleme baslar.In uniten fanin kondensatorunu yenisiyle deyisdirib yokla bak devir hizlaniyormu

Sabah 30 dk bekledik soğutmada çalışmadi. Isitmaya alıp 3 4 dk sonra soğutmaya aldık çalıştı. Set değer 18 oda 23 25 derece

Dış ünite sensörü varsa dış ortam sıcaklığından dolayı kompresör girmez devreye. Dış ünite sensörünü elinle ısıt birde öyle dene

Dis ünite sensöru yok. Bugün sabah denedim hemen çalıştı. Tekrar ermez inşallah.

Inverter dışında hangi cihazlarin dış ünitesinde kart bulunur. Bi cihaz var. Inverter değil. Ama dış ünitede kart var trafo var ufak. Demir döküm cihaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Dis ünite sensöru yok. Bugün sabah denedim hemen çalıştı. Tekrar ermez inşallah.
O zaman iç ünite sensörünü kontrol etmen gerekir set değeri 18 demişsin oda 23 25 demişsin devreye girmesi lazım. Gaz eksikliği bazı cihazlarda kompresörü devreye sokmaz ama bildiğim kadarıyla mitshubishilerde oluyor o olay diğer cihazlarda hiç başıma gelmedi. Birde termometreyi klimanın yanına koyup ölç belki klimanın olduğu yer daha serindir. Dış ünitede kartıda yine mitsubishi kullanıyor diğer markalarda görmedim ben

Kartı çok merak ettim. Kimseden net cevap alamadim.

Devreye girme sorunu için aklima benimde gaz geldi ama. Malzemem eksik olduğu için tam teşekküllü bakamıyorum. Yine yaparsa ic ünite sensörunr bakcam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gazını ölçmek çok sorun değil manometren yoksa birinden pensampermetre bul dış ünite sinyal kapağını aç faz kablosuna pens ampermetreyi tak, klimanın dış ünite yada iç ünitedeki etiketinde kaç amper çektiği yazıyordur pens ampermetredeki değerle etiket değerini karşılaştır eğer düşük bir değer gösterirse gazı eksiktir yada kompresöründe sıkıntı vardır. Bunu da netleştirmek için manometre şart basınçları görmen lazım ama değerler yakın çıkarsa kafanda soru işareti kalmamış olur ;)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,178
Kullanıcılar
449,939
Son üye
sorunsuzşofben

Yeni konular

Geri