Klima su akıtıyor

Rascon54

Üye
Sayın ustalar klima içinden su akıtıyor boru mu tıkalıdır neden olabilir teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Nerden akıyor tam olarak. Tava taşıyor akıtır. Bi kac sebebi var aslında . Mesela dışarıya giden boru disarda es yapmış ise icerden akıtır. Yada bi siseye dolsun diye hortumu koydun o sise dolar sonra içeri akıtır . Kirden yapar tava tikanir. Tavayı sokebilirsen temizle. Ondeki 3 tane vidayi sok önce beyaz klima kapağının yani. Sonra o kapağı çıkar. Sonrasi biraz ustalık ister uğraşırsan yaparsın. Olmadi bakim yaptır 50 100 e. Birde benim başıma gelen durum var. Herşey normal fanin altından akıtıyor. Buda nemden olabilir diye duydum. Sebebi sen sec :)

Tava tikanmis olabilir.drenaj hortumu tikanmis olabilir.meyil düzgün verilmemiş olabilir..

Camları açmışlar ustacım hem kilama çalışıyor hemde gidip odanın camlarını açmışlar şıp şıp damlıyodu şimdi düzeldi teşekkür ederim.

Evet usta teşekkürler yardım için.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri