klima sogutuyor ama ısıtmıyor vestel

kapris61

Üye
vestel marka klima soguk ayarında calişiyor ama ısıtmaya verince dişardaki motor calişiyor belli süre sonra arızaya geciyor fan ışigı yanıp sönüyor sorun nedir acaba

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bu arızayı her zaman yapmıyor günün belli saatlerinde akşama dogru acaca gerelimden olabilir yada kumanda ayarından

Kardesim içindeki gaz seviyesi düşmüş olur bi servisten yarıdım alsan seinin için cok iyi olur sen kurcalarsan sonra daha pahalı bir fiyata mal olabilir yaptırması

ısıtmanın gazlan alakası yok biliyorum yanlışmıyım.

Klimanin gazi eksik olsa sogutma da yapmaz dis unitenin icinde elektrikle devreye alinan dort yollu vana var sectiginiz konuma (sicak-soguk) gore kondenser ve evoprayter konumu degisiyor. Yani gazin akis yonunu degisririyor. Klimayi soguk konumda calisirken bu vanada elektriksel bir faaliyet olmaz. Sicak konumu secildiginde devreye girer gazin akis yonunu degistirir. Yani siz iceride serinlerken dis unite isinir. Siz iceride isinirken dis unite sogur. Elektronik devre arizasida olabilir veya bahsettigim vana da olabilir. Gazdan oldugunu dusunmuyorum
Split klimalar soguk-sicak konumdada akiskan gazi kullanarak is yaparlar
device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

Son düzenleme:
ısıtmanın gazlan alakası yok biliyorum yanlışmıyım.

ısıtmanın gazla elbetteki alakası vardır. Siz cihazı ısıtmaya aldığınızda dikkat edermisiniz dış ünitede karlanma buzlanma oluyormu ? Eğer üniteye giren borularda yada dış ünitenin serpantininde karlanma varsa gazınız baya bi eksik demektir.

Yinede bu kontrolü bilimsel olarak yapmakta fayda var. Bir manometre manifold bağlayarak ölçüm yapmak lazım. En doğrusu bu aslında.

ısıtmanın gazla elbetteki alakası vardır. Siz cihazı ısıtmaya aldığınızda dikkat edermisiniz dış ünitede karlanma buzlanma oluyormu ? Eğer üniteye giren borularda yada dış ünitenin serpantininde karlanma varsa gazınız baya bi eksik demektir.

Yinede bu kontrolü bilimsel olarak yapmakta fayda var. Bir manometre manifold bağlayarak ölçüm yapmak lazım. En doğrusu bu aslında.
şu nedenle bu kanıya vardım dış üniteyi sökerken sıcağı açıp gazın dış üniteye toplandığını sonrasında alyanla vanaların kapatılarak gazın orda haps olduğunu biliyorum sıcakta gaz dış ünitede haps oluyosa gaz devirdaim olmuyo demek değilmidir?

Yalnisiniz var dis unite sokulurken sicakta degil sogukta calistirilir aylanla once ince borunun vanasi daha sonra kalin borunun vanasi kapatilir

device_name Cihazımdan your_app_name ile gönderildi

acme arkadaşında söylediği gibi gaz toplama işlemi soğutma modunda yapılır.

Gaz toplama esnasında önce ince borunun vanası kapatılır likit gidişi engellenir. Bir süre sonra basınç kontrolü yapılarak basınç sıfırlandığında kalın borunun vanası kapatılarak gaz toplama işlemi bitirilir. Daha sorna bağlantılar ayırılarak cihaz demonte edilir.

Gazın devirdaim olmamasını istiyoruz zaten toplamak için.

Serkan beyin dediyine ilave olaraq Eyer isitma modunda qaz toplama yapmaq istesiniz 4 yol vana islemden ayirmalisiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri