Klima sökümü nasıl yapılır?

beat2005

Üye
Ben bir şirket de elektrikçi olarak çalışıyorum beko Split klima var yerinde montajlı ve sökülmesi lazım nasıl söküleçegi hakkında yardım istiyorum ve bir başka yere montaj edileçek nasıl olçak yardım edermisiniz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Evet arkadaşım senindediğin gibi basit degil bu işler servisini çağırman gerekir
1.İçerisindeki gazı Dış ünitede toplaman gerekli ? Eğer Dış ünitede Rekor kapatılabilir olması gerekir degil ise gazı kaçmış olur.En önemlisi doğayı kirletmiş olursun:
2.Elk.Enerjisini Kesip gaz borularını sökmelisin?
3.En iyisini servis yapar bence işi ustasına bırak derim başarılar.

Sökmenizde bir problem yok fakat sökerken söktüğünüz her bir boru ve kablo için iki taraflı numaralama yapınız karıştırmamanız açısından daha sonra yeni yere montaj yapıldığında bir klima servisini çağırıp klimaya gaz bastırıyorsunuz bukadar ayrıca klimalarda kullanılan genellikle R22 ( HCFC ) gazıdır ve bu gazın ozon tabakasına bir zararı yoktur.

Merhaba
(Eğer klimanız garantiliyse servisin gelip sökmesini tavsiye ederim.)Öncelelikle klimayı çalıştırın sonra dış unitedeki ince borunun bağlı bulunduğu rekoru alyan anahtarla kapatın ve biraz bekleyin bu bekleme süresi içersinde kompresör sistemdeki gazı kendi bünyesinde toplayacakır yaklaşık 5 Dk bekledikten sonra diğer rekoruda kapatın ve elektriği kestikten sonra bütün boruları ve kabloları çıkartabilirsiniz.Kabloların bağlandığı yerler numaralıdır karışmaz endişelenmeyin kolay gelsin.....

Arkadaşlar verdiginiz cevap için çok saollun sbrylmz arkadaşim söyledigin gibi yaptım cok saol klima ilk takıldıgı gibi çalişiyor teşekkür ederim

tabi klimayı sokmek kolay taktınız tekrar gazıda verdiniz peki vakum olayını nasıl haledeceksiniz bu olay yapılmasa zamanla klimanın içerisinde kalan hava pompa arızasına yol acar bence işi bilene ver bi ekmek fazla ver

sayın meslektaşlarım bana klima santralleri hakkında bilgi verirseniz sevinirim teşekkürler

İlk montajda dahi vakum işlemi yapılmıyor.Bunu ancak işi bilen biri ağzından kaçırırsa diğer kullanıcılar duyuyor.

Arkadaşlar R-22 klima gazı ozon tabakasına zararlıdır lütfen yanlış bilgi vermeyelim zaten gaz kullanım belgesi olmayan arkadaşlar R-22 gazı alamıyor teşekkür ederim

biz dış ünitedeki iki adet vanayı alyan anahtarı ile kapatıp bakır boruları kstik daha sonra bu klima servis tarafından yerine montajı yapıldıktan sonra ne gibi sorunlar yaşarız?

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri