Klima rolesi içindeki parça nedir

Resimdeki klima düğmesi vazife yapıyordu. Test ise a d f pinleri açıkken süreklilik yok kapalı zaten yok. GP 10 9540 bir adet diyot bir de LED var. Diyotu ters ölçümde sonsuz kutuplayarak ölçümde ise 530 gibi bir değer var bu durumda bir tek buton kalıyor değil mi. Yollar lehimler sağlıklı belki de ilk ben söktüm.
Ölçerken d ye ( +)
f ve a ya ( - ) probu değdirip yaptım resme göre. Tersinde de aynı. Başınızı agrittim ilgilendiğiniz için sağolun

Ekli dosyalar

• IMG_20200531_014643.jpg
    IMG_20200531_014643.jpg
    250.7 KB · Görüntüleme: 11
Resimdeki klima düğmesi vazife yapıyordu. Test ise a d f pinleri açıkken süreklilik yok kapalı zaten yok. GP 10 9540 bir adet diyot bir de LED var. Diyotu ters ölçümde sonsuz kutuplayarak ölçümde ise 530 gibi bir değer var bu durumda bir tek buton kalıyor değil mi. Yollar lehimler sağlıklı belki de ilk ben söktüm.
Ölçerken d ye ( +)
f ve a ya ( - ) probu değdirip yaptım resme göre. Tersinde de aynı. Başınızı agrittim ilgilendiğiniz için sağolun
Diyot ölçümünüz doğru. Ancak burada bilgi sayfasına göre ;
1 OFF konumunda b h kısa devre diğer uçlar hepsi açık devre olacak.Ayni konumda d ye +, a ve f uçlarına - bağlandığınızda 530 ohm civarı okumaliyiz.Ters ölçümlerde bahsettiğiniz gibi sonsuz değer olcmeliyiz.
2 Butonu ON a alinca bh bu kez açık devre(sonsuz) ölçülmelidir.af kısa devre ölçülmelidir.ad ve df 1.maddedeki gibi diyot olcumlerini vermelidir.

Mekanikçi misiniz hadi ya ben de hukukçu ismini görünce sevinmiştim bize foruma hukukçu da lazım zaman zaman, yine de hoşgeldiniz. BEn bu tip camgöz diyotları BYV serisi diye biliyorum, bulamadıysanız böyle aratın bir de.

Anahtar olası arızalıdır, ömrü dolmuştur temas etmiyordur veya iç kontak kırıktır. Bulamazsanız ve boyutu buna yakınsa, elinizden geliyorsa tabi açın ve kontaklarını değiştirin. Ucuzdur 1 TL gibi fiyatı vardı. Olmadı biraz el becerisi, lehim ve yapıştırıcıyla eskisinin yerine bunu monte edin.
1590981838778.png

Mekanikçi misiniz hadi ya ben de hukukçu ismini görünce sevinmiştim bize foruma hukukçu da lazım zaman zaman, yine de hoşgeldiniz. BEn bu tip camgöz diyotları BYV serisi diye biliyorum, bulamadıysanız böyle aratın bir de.

Anahtar olası arızalıdır, ömrü dolmuştur temas etmiyordur veya iç kontak kırıktır. Bulamazsanız ve boyutu buna yakınsa, elinizden geliyorsa tabi açın ve kontaklarını değiştirin. Ucuzdur 1 TL gibi fiyatı vardı. Olmadı biraz el becerisi, lehim ve yapıştırıcıyla eskisinin yerine bunu monte edin.
Ekli dosyayı görüntüle 65260
Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. Boncuk diyot olarak buldum sistem için buradaki arkadaş vasıtasıyla dediğini taktım. İyi gibi ama arıza devam etti 2 gün sonra.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri