Klima Plc Kontrol

Arkadaşlar merhaba bir adet tavan arası klimam mevcut ben burada klimayı yazın sistem olarak kontrol ettim 20 derece set ettim ve sıkıntı yaşamadım. Kışın olunca havalar soğumaya başlayınca defrost olayı başlayınca ısıtma sıkıntı olmaya başladı çünkü bunu düşünmemiştim 0 derece altında sıkıntım yok ama - dereceye düşünce dış ünite karlanma ve buzlanma olayı yaşadım ısıtma sıkıntı yaşadım. Klimanın kendi kontrol sisteminde bu mevcut ama ben bu kısmı kullanmıyorum çünkü sistem bunu kontrol etme çözümüm yok nasıl yol gidebilirim.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Klimaya kış kiti alıp baglarsaniz -15 dereceye kadar sorun yasamazsiniz.

Bu kis kiti klimayi kisin sogutmada calistirmak icin degilmi ?

Konu sorusu eksi sicakliklarda cihazi isitma modunda calistirmak degilmi ?

Ben tam anlamadim ama soru sanki cihazin surekli defrost konumuna gecmesi ve isitmasindan verim alamama gibi anladım.

Bu kis kiti klimayi kisin sogutmada calistirmak icin degilmi ?

Konu sorusu eksi sicakliklarda cihazi isitma modunda calistirmak degilmi ?

Ben tam anlamadim ama soru sanki cihazin surekli defrost konumuna gecmesi ve isitmasindan verim alamama gibi anladım.

Aslında benim yaptığım uygulama klimanım 4 yollu vanası kullanarak klimanın kendi kartından değilde bir role vasıtasıyla 4 yollu vana selenoid bobini çektirmek işi. Yazın 4 yollu vana komut vermeden, kışında komut verelek kendi panom üzerinden set ettiğim değerde kullanıyorum. Yazın bir sorun yaşamadım. Kışın havanın soğumasıyla eksi hava sıcaklıklarından sorun yaşadım. Diş ünite buzlanma. Tabi benim programda defrost için bir yazılım mevcut değil. Bu işlemi benim uyguladığım yöntemle yapan kişiler mevcut ama o ince noktayı bilmediğim için sorun yaşıyorum.

Sayet Roleyle selenoid cektirilirse basinc sicaklik farklarindan sistem arizaya dusebilir diye dusunuyorum

Sayet Roleyle selenoid cektirilirse basinc sicaklik farklarindan sistem arizaya dusebilir diye dusunuyorum

Bir firma bir cihazında bu sistemle bunu kullanıyor 10 senelik cihazları sorun yaşamıyor. bir dönemde bende orda çalışmıştım. Ama satış bölümünde

On off cihazsa zaten herhangi bir basinc arizasi yasamaz cihaz

Cihaz sürekli defrosta giriyor yanlış mi anladım. Eğer öyleyse cihazin set değeri önemli. 30 da çalışıyor ise cihaz surekli çalışacağından sık defrost yapacak. 23 24 te çalıştırmak çözüm olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri