klima nasıl temizlenir

SoruSorma

Üye
klima nasıl temizlenir

merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce aldığım klimam güzel soğutuyor ama kötü koku yaymaya başladı. rutubet kokusuna benzer bir koku yayıyor.

servis ile görüştüm 80tl ye Bakım ve temizliğini yaparız dediler. klima temizliği zormudur kendimiz yapabilirmiyiz.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Klimanın Periyodik Bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.

Evlerde 1 Yıl , İş yerlerinde 6 ay , Kıraathanelerde 3 ayda bir bakım yapılmalıdır.

Klimanın ömrünün uzun olması ve performanslı olması için bakımları düzenli yapılmalıdır.

Ama kokuyu gidermek istiyorsanız.

Mr.Muscle Cif vb. temizlik maddesini alın iç ünitenin ön panelini kaldırıp filtreleri çıkarıp iç ünite peteklerine (evaporatör) temizlik malzemesini bolca sıkın . Klimanın kartına yakın olan bölümü poşet ile kapatın.

Bolca sıktıktan sonra biraz bekleyin. 5-10 dk. Sonra şişe ile veya fısfıslı şişe ile durulama işlemini gerçekleştirin. Suyu çok fazla dökmeyin dökerseniz taşar elektronik parçalara gelebilir. yavaşça sıkın veya temizlik maddesinin fısfıs başlığını su şişesine takıp kullanın bolsa fısfıslayarak durulayın .. sonra filtreleri takıp paneli kapatın 30 dakika ısıtma soğtma yapmadan sadece fan konumunda 30 dakika çalıştırın yüksek fan hızında.. bu arada kapı pencereler açık olsun ki zehirlenmeyin :) bu işlemden sonra klimadan koku gelmeyecektir. eğer gelirse tekrar bu işlemi uygulayın.

Şu şekilde üstten içe iç taraftan

9E7F17952B1648F994E469810DCF122D.jpg
Saygılar...

Ekli dosyalar

• 9FF2F2C41AB0474EBE81F79AB357D868.jpg
    9FF2F2C41AB0474EBE81F79AB357D868.jpg
    90.5 KB · Görüntüleme: 52
kardes sen kendını bosa yoruyorsun boyle bakım seklı olmaz ve daha cok kırletıyosun cıhazı ama farkında degılsın. ben adanada bu ısı yapıyorum klımanın panjurunu sokup altına poset gecırıyorum sonra ılac sıkıyorum senın fıs fıs dedıgın olay sonrada basınclı su motoruyla yıkıyorum boylesı daha kolay .

Klimanın Periyodik Bakımları düzenli olarak yapılmalıdır.

Evlerde 1 Yıl , İş yerlerinde 6 ay , Kıraathanelerde 3 ayda bir bakım yapılmalıdır.

Klimanın ömrünün uzun olması ve performanslı olması için bakımları düzenli yapılmalıdır.

Ama kokuyu gidermek istiyorsanız.

Mr.Muscle Cif vb. temizlik maddesini alın iç ünitenin ön panelini kaldırıp filtreleri çıkarıp iç ünite peteklerine (evaporatör) temizlik malzemesini bolca sıkın . Klimanın kartına yakın olan bölümü poşet ile kapatın.

Bolca sıktıktan sonra biraz bekleyin. 5-10 dk. Sonra şişe ile veya fısfıslı şişe ile durulama işlemini gerçekleştirin. Suyu çok fazla dökmeyin dökerseniz taşar elektronik parçalara gelebilir. yavaşça sıkın veya temizlik maddesinin fısfıs başlığını su şişesine takıp kullanın bolsa fısfıslayarak durulayın .. sonra filtreleri takıp paneli kapatın 30 dakika ısıtma soğtma yapmadan sadece fan konumunda 30 dakika çalıştırın yüksek fan hızında.. bu arada kapı pencereler açık olsun ki zehirlenmeyin :) bu işlemden sonra klimadan koku gelmeyecektir. eğer gelirse tekrar bu işlemi uygulayın.

Şu şekilde üstten içe iç taraftan

Ekli dosyayı görüntüle 12535
Saygılar...
bunu ben de sorucaktım..saygılar sayın kocaeliklımacı..teşekkürler...

kardes sen kendını bosa yoruyorsun boyle bakım seklı olmaz ve daha cok kırletıyosun cıhazı ama farkında degılsın. ben adanada bu ısı yapıyorum klımanın panjurunu sokup altına poset gecırıyorum sonra ılac sıkıyorum senın fıs fıs dedıgın olay sonrada basınclı su motoruyla yıkıyorum boylesı daha kolay .

Biz normalde ağır bakım yapıyoruz atölye ortamında tüm parçalarına ayırıp temizliyoruz yeni gibi oluyor...

basınçlı su motoruyla yerinden sökmeden yıkamıyorsunuz sanırım yoksa fan motoruna - karta su kaçabilir.

Saygılar..

S. a., konu açılmışken bende sormak isterim.iç üniteyi temizleme kimyasalını fıs fısla sıkıp 10-15dk. sonra yine fıs fısla duruluyorum.bunda sıkıntı yaşamadım lakin bu ya da benzer bir yöntemin dış üniteye de uygulanması gerekir mi?bi yerlerde gözüme çarpmıştı yağmurla temizleniyor gerek yok isterseniz hortumla su tutabilirsiniz deniyordu.bizim dış ünite yağmur güneş görmüyor, alt kısmında ıslanmaması gereken eşyalar var ve yaklaşık 4 senedir ona herhangi bir işlem yapmadım. bununla ilgili görüş ve tavsiyeleriniz nelerdir?hayırlı geceler

S. a., konu açılmışken bende sormak isterim.iç üniteyi temizleme kimyasalını fıs fısla sıkıp 10-15dk. sonra yine fıs fısla duruluyorum.bunda sıkıntı yaşamadım lakin bu ya da benzer bir yöntemin dış üniteye de uygulanması gerekir mi?bi yerlerde gözüme çarpmıştı yağmurla temizleniyor gerek yok isterseniz hortumla su tutabilirsiniz deniyordu.bizim dış ünite yağmur güneş görmüyor, alt kısmında ıslanmaması gereken eşyalar var ve yaklaşık 4 senedir ona herhangi bir işlem yapmadım. bununla ilgili görüş ve tavsiyeleriniz nelerdir?hayırlı geceler

Yağmurla Temizlenemez... Dış ünite için fan motoruna su gelmeyecek şekilde korkmayın hortumla yıkayın. ilkte fısfısla temizlik maddesini sıkın sonra yıkayın..

altında ıslanmaması gereken eşya varsa. dış ünitenin altındaki drenaj piposuna hortum takın ve onu dışarı verin. eğer hortum varsa sorun yok zaten...

hortumla yıkarsanız su taşıp eşyaları ıslatabilir fısfısla durulayın su akıp gidecektir zaten...

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri