Klima montajını kendim yapmak istiyorum.

Ömer2719

Üye
Öncelikle bu siteden birbirlerine yardımcı olanlardan Allah razı olsun. Yeni üyeyim ama yıllardır hep okurum mesajları.
Eski evde kombiyi kendim söktüm. Yeni eve taşındım ama bayağıdır klima atıl duruyor. Bağlatmak istiyorum ama aşırı ücret istiyorlar. Vakumlamaya gerek yok diyorlar. Gaz eksiği varsa kg su 100 tl diyorlar yaklaşık.
Velhasıl ben az çok anlarım bu işlerden,elim yatkındır.sökerken gazı hapsettik ama 4-5 yıl oldu. Belki eksilmiştir. Vakumlama yapmak için de motor lazım. Bu işleri evde kendimiz yapmak için basit bi yöntem yok mu? Gazı kendimiz alsak. Bi manometre, hortum vs. Ama vakum işi canımı sıkıyor. Bi akıl verin lütfen
Arçelik 18 lik klima r22 gaz. Salona kurmayı düşünüyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Vakum olmadanda sistem çalışır. Piyasada ki cihazların 100 tanesinden 60 i vakumsuz. Boruları kirmam diyorsaniz montaj yapabilirsiniz. Bağlantılari düzgün yapamazsaniz gaz kaçar.
Yaparım derseniz yardımcı oluruz. Ama dediğim gibi gazı kacirmayin. Boruları kırmayın. Estetik olmasada olur kendi eviniz sonuçta. Vakumsuz da mecburen olur sizin durumunuzda. Ama olsa güzel olur.
Gaz vercem dersen tek hortum ve gaz yeter. Manometre almana gerek yok

Cevaplar için tşk. Youtube da şunu gördüm.
Adamlar vakum makinesi olmadan vakum yapmaya çalışıyorlar. Ne dersiniz

Alakası yok. Böyle bir şey olsaydı servislerde vakum pompasına ihtiyaç olmazdı. Tamamen tekniğe aykırı bir video.

Vakum sistemden havadan ziyade nemim alınmasıdir. Havayi almak basit. Burda havasını alıyorlar. Nemi almak için sistemde ki basıncı atmosfer basıncının altına çekip içerideki nemi su buhari seklinde dışarı atmaktır

Vakum sistemden havadan ziyade nemim alınmasıdir. Havayi almak basit. Burda havasını alıyorlar. Nemi almak için sistemde ki basıncı atmosfer basıncının altına çekip içerideki nemi su buhari seklinde dışarı atmaktır
Eski buzdolabı motorlarıyla bir şeyler yapılabilir mi. Dediğiniz nemi buharlaştırıp alır mı

Cevaplar için tşk. Youtube da şunu gördüm.
Adamlar vakum makinesi olmadan vakum yapmaya çalışıyorlar. Ne dersiniz

Bu işleme piyasa "süpürme" diye hitap ediyor.
Yapılan işlem ürüne, milli servete ihanettir. Bu gibi cihazların neredeyse %99'u yurt dışından ithaldir.
Malınızın kıymetini bilin, müşterinizin malına sahip çıkın, para için mesleğin yüz karası olmayın derim.
Ayrıca bu platformda mesleğinizi parlatmanız menfaatinizedir. Yanlışa hayır demek herkesin görevidir.
Vakum pompası, maometre, manifolt gibi montaj sonrası işletmeye alma hazırlığı yapmak için ekipmanın yok ise ya gidip alacaksın, ya da hobi olarak montajı yapıp bir servis çağıracaksın ve bu özel işleri servise yaptıracaksın.

İşinin ehli olmayanlar, kaybolmaya mahkumdur.

NOKTA

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri