Klima Montajı Ve Teknik Ekip Süper... :))

thecatch

Üye
Arkadaşlar bu sabah nette dolaşırken gördüm adamlar klimada son noktayı koymuşlar teknik ekip süper kim demiş olmassa olmaz diye adamlarda klima montajı süper istediğiniz yere takıyolar yeterki siz hayal edin ben bu ekibe 10 üzerinden 10 verdim :D:D:D

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
olay ne ben onu anlamadım ne resim var nede adres neyin süper olduğunu çözemedim.

İş güvenliği kurallarına riayet edilmiş:)
İki kişi birden tutuyorlar elemanı ne güzel işte:p

Klima montajı yapan ekip ve birkaç ilave foto :)

Ekli dosyalar

• klima.jpg
    klima.jpg
    44.7 KB · Görüntüleme: 139
  • insaat.jpg
    insaat.jpg
    40.7 KB · Görüntüleme: 218
  • havuz.jpg
    havuz.jpg
    40.6 KB · Görüntüleme: 208
  • merdiven.jpg
    merdiven.jpg
    48.7 KB · Görüntüleme: 198
şimdi olaya 2 türlü bakmak lazım.ilk bakış açısı ya adamlar ne zorluklarla işini yapıyor valla helal olsun diye.bu işin amatör bakış açısı.birde 2.bakış açısı var.inanın split klima dış ünite montajı bazı binalarda özelliklede üst katlarda oldukça dikkat isteyen zor bir iştir.zira sökümüde aynı şekilde.özelliklerde büyükşehirlerdede görünen o ki teknik servisin ne emniyet kemeri taktığı nede güvenliğe riatet etmediği görülmekte.özellikle genç arkadaşların çok fazla iş kazası geçirdiği ve maalesef bazı ölümlerinde olduğu fazla bilinmesede daha deneyimli insanların bu konuda teknik servisi eğitmesi ve bilinçlendirmesi gerkiyor.ama maalesef para kaznma hırsından günde 10 tane montaj yaptıran patronlar var...

başka bir ekip ana güç devresine bağlantı yapıyor ve ev sahibi nine de klima takılana kadar biraz daha ilkel metotlarla havalanıyor.

Ekli dosyalar

• nine güneşleniyor.jpg
    nine güneşleniyor.jpg
    23.1 KB · Görüntüleme: 186
  • elektrikçi direkte.jpg
    elektrikçi direkte.jpg
    23 KB · Görüntüleme: 163
çook yanlış sizler sakın ha denemeyin SHE kurallarına aykırı

dogru soyluyorsun kardesim bundan 4 sene once benım arkadasım 3 kattan dusup öldü kemeri takmadıgı ıcın kemer alın arkadaslar kac para olursa olsun canınızı yoldamı buldunuz

Forum istatistikleri

Konular
127,960
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri