Klima Montajı Nasıl Yapılır?

merhabalar sayın dgn frt;

benim ilgi alanım çocukken aspiratörlerle başladı,sonra elektrik,klima diye sırayla gitti...

şu an klima işi yapıyorum ve elektrik te küçüklükten beri ilgi alanım. Fakat klimaya ağırlık verince bi aralar elektriği tamamen unutmuştum. Yavaş yavaş tekrar ilgi duymaya başladım...

Saygılarımla...

elektrik işiyle uğraştın mı? Mesela bina elektrik tesisatı döşeme gibi. Yoksa sadece araştırmalar üzerine mi bilgi edindin

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
elektrik işiyle uğraştın mı? Mesela bina elektrik tesisatı döşeme gibi. Yoksa sadece araştırmalar üzerine mi bilgi edindin

Merhabalar Sayın DGN FRT;

Araştırmanın Yanında Elektrik İşiyle uzun zaman uğraştım. Tesisat ta döşedim ama iş olarak klimayı tercih ettim...

Saygılarımla...

merhabalar sayın dgn frt;

araştırmanın yanında elektrik işiyle uzun zaman uğraştım. Tesisat ta döşedim ama iş olarak klimayı tercih ettim...

Saygılarımla...
hakkına hayırlısı olsun bakalım. Hangisini seviyosan onunla devam edersin zaten. Aslında bu kılıma işini abim başıma bela etti. Illa sen sökersin dedi. Araştırıdım söktüm. şimdide sen takarsın sana güveniyorum dedi. Yeni bir ev aldı. Tüm elektrik işlerini bana yaptırdı. Parça parasını bile alamadım. şimdi de kılimayı bedevaya taktıracak bana. Geçen beni aradılar zil çalışmıyor diye korktum dedim kapı otamatiği çalışıyo mu diye? Evt dediler oh dedim zil trafosu almaktan kurutuldum. Ev boyandıgı için bağlantılar boya oldugu için çalmıyormuş. Anlaşılan elim cebime gitmeden yırttım. Saygılar saol verdiğin bilgiler için.

hakkına hayırlısı olsun bakalım. Hangisini seviyosan onunla devam edersin zaten. Aslında bu kılıma işini abim başıma bela etti. Illa sen sökersin dedi. Araştırıdım söktüm. şimdide sen takarsın sana güveniyorum dedi. Yeni bir ev aldı. Tüm elektrik işlerini bana yaptırdı. Parça parasını bile alamadım. şimdi de kılimayı bedevaya taktıracak bana. Geçen beni aradılar zil çalışmıyor diye korktum dedim kapı otamatiği çalışıyo mu diye? Evt dediler oh dedim zil trafosu almaktan kurutuldum. Ev boyandıgı için bağlantılar boya oldugu için çalmıyormuş. Anlaşılan elim cebime gitmeden yırttım. Saygılar saol verdiğin bilgiler için.

Çok Teşekkür Ederim Sayın DGN FRT...

Sizin de , Hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

Aslında ikisini de seviyorum fakat pek kararsızım şimdilik böyle devam ediyor...

Şansınıza Ufak Bir Sorunmuş Trafo maliyetinden kurtulmuşsunuz :))

Yardım Edebildiysem ne mutlu Bana :))

Hayırlı Akşamlar Dilerim...

Saygılarımla...

çok teşekkür ederim sayın dgn frt...

Sizin de , hepimizin hakkında hayırlısı olsun...

Aslında ikisini de seviyorum fakat pek kararsızım şimdilik böyle devam ediyor...

şansınıza ufak bir sorunmuş trafo maliyetinden kurtulmuşsunuz :))

yardım edebildiysem ne mutlu bana :))

hayırlı akşamlar dilerim...

Saygılarımla...

benim de yan alanım su tesisatı. Onu da seviyorum ama elektrik kadar deil. Sucularda bulunan malzemeler fazlasıyla ben de var ama elektrik bir başka... HAYIRLI AKŞAMLAR

benim de yan alanım su tesisatı. Onu da seviyorum ama elektrik kadar deil. Sucularda bulunan malzemeler fazlasıyla ben de var ama elektrik bir başka... HAYIRLI AKŞAMLAR

Su tesisatı da güzel aslında fakat belirttiğiniz gibi elektriğin yeri ayrı..

Çok teşekkür ederim size de Hayırlı Akşamlar :)))

su tesisatı da güzel aslında fakat belirttiğiniz gibi elektriğin yeri ayrı..

çok teşekkür ederim size de hayırlı akşamlar :)))
sayın kocfaeli klımacı bugun klımanın iç ünitesi ve rekorlrın geçeceği deliği açtım. Iç üniteyi yerleştiridim. Rekorlar kablolar ve gider borsusu delilken dışarı verdim. şansızlık krişi hesap etmedim. Başımna bela oldu. Deliği ayarlayana kadar kırıcıyla mahvoldum. Dış ünite kaldı yarına. 5 li kablo elektrikçide yoktu. Ben de 2 adet 3*2,5 aldım. Soltan sağa kahverengi mavi sarı ikinci. 3*2,5 kablonun kahveringi ve mavi ucunu kullandım sarı boşta kaldı onu da kesitim. Soldan sağa yaptım. Aynı şekilde yarın DIŞ ÜNİTEYE soldan sağa bu hizayla bağlıcam. Rekorları gider borusunu sağa sola kıvırdım dönderdim inşallah bir yerinde sıkıntı çıkmaz yoksa emeğime üzülürüm. SEVGİLER VE SAYGILAR

sayın kocfaeli klımacı bugun klımanın iç ünitesi ve rekorlrın geçeceği deliği açtım. Iç üniteyi yerleştiridim. Rekorlar kablolar ve gider borsusu delilken dışarı verdim. şansızlık krişi hesap etmedim. Başımna bela oldu. Deliği ayarlayana kadar kırıcıyla mahvoldum. Dış ünite kaldı yarına. 5 li kablo elektrikçide yoktu. Ben de 2 adet 3*2,5 aldım. Soltan sağa kahverengi mavi sarı ikinci. 3*2,5 kablonun kahveringi ve mavi ucunu kullandım sarı boşta kaldı onu da kesitim. Soldan sağa yaptım. Aynı şekilde yarın DIŞ ÜNİTEYE soldan sağa bu hizayla bağlıcam. Rekorları gider borusunu sağa sola kıvırdım dönderdim inşallah bir yerinde sıkıntı çıkmaz yoksa emeğime üzülürüm. SEVGİLER VE SAYGILAR

Kiriş Bayağı Bir Zorluyor Haklısınız...

Belirttiğiniz Gibi

Soldan Sağa

Kahverengi Mavi S/Yeşil Kahverengi Mavi şeklinde iç ve dış ünitede sıralama aynı

Eğer Borularda ezilme,Kırılma vs. olmadı ise sorun olmayacaktır. Tahliye hortumu ise eğimi mutlak aşağı olmalıdır...

Sevgiler Saygılar....

Kiriş Bayağı Bir Zorluyor Haklısınız...

Belirttiğiniz Gibi

Soldan Sağa

Kahverengi Mavi S/Yeşil Kahverengi Mavi şeklinde iç ve dış ünitede sıralama aynı

Eğer Borularda ezilme,Kırılma vs. olmadı ise sorun olmayacaktır. Tahliye hortumu ise eğimi mutlak aşağı olmalıdır...

Sevgiler Saygılar....
slm sayın kocaeliklımacı bugun dış üniteyi de bağladım. kabloları ve rekorları. yalnız rekorlarda biraz ezilme oldu.biraz eğmemiz lazım geldi. kırılır gibi oldu. düzelltmeye çalıştım az çok. sonra bağlantılar yapıldıktan sonra çalıştırdık oldu.yalnız kalın rekorun dış üniteye bağlandıgı yerde terleme oldu yani hafif ıslaklık. bir arkadaş klıma işiyle uğraşoyodu. aradım. o dedi ki: normaldir terlemesi kalın boruda. birde çalıştıgı sırada kulağımı borulara verdiğimde bir ses oluyo. o normal mi?

slm sayın kocaeliklımacı bugun dış üniteyi de bağladım. kabloları ve rekorları. yalnız rekorlarda biraz ezilme oldu.biraz eğmemiz lazım geldi. kırılır gibi oldu. düzelltmeye çalıştım az çok. sonra bağlantılar yapıldıktan sonra çalıştırdık oldu.yalnız kalın rekorun dış üniteye bağlandıgı yerde terleme oldu yani hafif ıslaklık. bir arkadaş klıma işiyle uğraşoyodu. aradım. o dedi ki: normaldir terlemesi kalın boruda. birde çalıştıgı sırada kulağımı borulara verdiğimde bir ses oluyo. o normal mi?

Rakorlarda çatlama vs. olmadıysa pek sorun olmayacaktır...

Terlemesi Normaldir.. Sistemde Dolaşan Gaz , dışarıdaki ortamdan daha soğuk olduğu için yoğuşma oluşur... Normaldir..

''SSSsss'' Şeklinde bir ses var ise bu da normaldir... Kaçak Var ise 10-15 dk çalışmanın sonucunda dış ünitenin rakorlarında bembeyaz karlanma oluşacaktır.

Sebebi ise : Gazda eksilme Olacağı için basınç düşecektir ve bunun sonucunda borularda daha çok soğukluk olacaktır...

Saygılarımla...

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri