Klima kompresörü LRA nedir ACİL!!!

Kolay gelsin ustalar bu konuda yardımınıza ihtiyacım var LRA nedir nasıl hesaplanır bilen birisi varsa açıklayabilirmi çok araştırdım bulamadım herkese hayırlı işler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kolay gelsin ustalar bu konuda yardımınıza ihtiyacım var LRA nedir nasıl hesaplanır bilen birisi varsa açıklayabilirmi çok araştırdım bulamadım herkese hayırlı işler.

Locked Rotor Amps = Kilitli Rotor Akımı

bildiğim kadarıyla bunu motor üreticisi etiket bilgisi olarak verir.

Bir çok motor üzerinde yazıyor evet ama mesela 18 lik bir klimanın orijinal motorun da 65 LRA yazıyor ben buna 53 LRA taksam aradaki fark nedir ne gibi sorunlarla karşılaşırım teşekkür ederim

Bir çok motor üzerinde yazıyor evet ama mesela 18 lik bir klimanın orijinal motorun da 65 LRA yazıyor ben buna 53 LRA taksam aradaki fark nedir ne gibi sorunlarla karşılaşırım teşekkür ederim

LRA motor rotorunun kilitli olup hiç dönme yapamadığı andaki çektiği akımdır. kısacası normal bi durum değil arıza durumudur. motor karşılaşılaştırmalarında etikitet bilgilerinin tamamı dikkate alınır.

Bilgilerin için teşekkür ederim usta peki 18000 BTU bir klimaya orjinali 65 LRA iken 53 LRA kompresör taksam nasıl bir sonuç elde ederim lütfen açarmısınız biraz

Bu arada iki kompresörde 1 HP

Bilgilerin için teşekkür ederim usta peki 18000 BTU bir klimaya orjinali 65 LRA iken 53 LRA kompresör taksam nasıl bir sonuç elde ederim lütfen açarmısınız biraz

ısıtma-soğutma sistemlerinden çok anlamam fakat takacağanız komprosörün etiket bilgileri sökülen kompresörün etiket bilgileriyle aynı bir tek LRA 53A değeri farklıysa teoride çalışmaması için bi neden görmüyorum. yine de size tavsiyem her iki kompresörün etiket bilgilerini fotoğraflayıp yayınlamanızdır. böylelikle konunun uzmanı arkadaşlar size daha kolay yardımcı olacaklardır.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri