Klima kablosu

sama

Üye
Merhaba arkadaşlar.. Klima sigortasının yerini değiştireceğim. Yalnız yeni yerine taşırsam daha önceki kablo kısa kalıyor, araya klemens ile ek yapıp sigortasına bağlasam bir sorun olur mu? Yeniden kablo almak istemiyorum eski kabloyu kullanmak istiyorum.. Yani üstten kısa kalacak, ben de alttan kesip üst kabloya ek yapacağım klemens ile.. Teşekkürler..

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
aynı kalınlıktaysa sıkıntı yaratmaz. (10-20 metreye kadar sıkıntı yaratmaz)

Aynı kablodan kesip üste ekleyeceğim, aynı kalınlıkta 3x2,5... Sorun olmuyorsa sevineceğim cidden..

Aşağıdan gelen kablodan 50 cm kadar kesip üstten gelen kısma onu ekleyeceğim, 18000 btu..

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım ama şunu söyleyeyim. Besleme kablosunu aynı kesitte 50 cm boyunda uzatırsaniz herhangi bir sorun olmaz.

Sadece yaptığınız ek iyi derece sıkı olmalıdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri