Klima ile ısınırken neler yapılmalı?Dış ünite fanı ısıtma konumunda neden çalışır?

TahsinONAR

Üye
Demirdöküm Blueline 18.000 Btu klimam var.Şu anda mecburen kısa süreli ısınma amaçlı kullanıyorum.Saat fırıldak gibi dönüyor.karter ısıtıcı nedir?Benim modele uygun nerede bulunur,nasıl takılır?Ben klimanın dış ünitesini içi elyaflı bir brandayla kaplamayı düşünüyordum ama baktım ki havalar soğuk olmasına rağmen dış ünite fanı aralıklı devreye girip çıkıyor,bu neden kaynaklanır?Bu durumda dış üniteyi sarıp sarmalamam sorun üretir mi?Gazı ısıtırken aynı zamanda fanı açması bana garip geldi.Isınma amaçlı kullanırken yapılması gereken işlemler nelerdir?Kişisel modifikasyonlar ne olmalıdır?Sağlıcakla kalınız.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Karter ıstıcı cihaz çalışmadan önce kompresörün gövdesini ısıtmak için kullanılan bir parçadır.
Senin cıhazında zaten vardır.
Klimayı sarıp sarmalamaya gelince sakın derim.
Fan ihtiyaca göre çalışır,ısıtmada fana gerek yok diye bir kanı olmaz..

Kater ısıtıcı kompresör içindeki soğuk halde ise ısıtarak pistonlara uygun sıcaklığa ısıtarak ulaştırır.
dış üniteyi kapatırsan kondenser şişer yoğuşma olmaz ve soğutma çevrimi gerçekleştirmez.
sen ayraca yanlış ve eksik bilgilerle iş yapmaya kalkma

karter ısıtıcısı cihaz modeline göre genellikle kompresör durduğu zamanlarda devreye girer bu sayede karter bölümünde bulunan yagın donmasını engelleyerek pistonların düzgün şekilde yağlanmasına katkıda bulunur kışın kondanser fanının çalışması cihaz içerde ısıtma yaparken dış ünitede soğutma olayının gerçekleşmesinden kaynaklanır kışın ısıtma elde etmek istiyorsan bahsettiğin modeldeki gibi standart serilerde kondanserin arka kısmına bir rezistans ekle bu sayede kondanser karlanma süresini uzatırsın cihaz daha uzun sürelerde defrosta girer

Sakın örtme dış uniteyi. Evin içine ısı getirmesi için dış ünitenin fanı dönmeli. Bir bütün olarak ancak düşünülebilir.
Dışsiz iç, içsiz dış olamaz.
Zaten evin içine gelen isi dışarıdan kazanılan ısı.

karter ısıtıcı bir çok klimada bulunmaz sizin klimanızdada yok dış unite fanı iç üniteevap sıcaklıgına göre çalışıp durup evap fazla ısındıgında basınç yükselir motor yükebiner aşırı ısınır bunu önlemek icin belirli bir sıcaklıga gelince fan durur evap istenen sıcaklıga inince tekrar çalısır fan durdugu esnada dis ünitede hafif bir karlanma olur fan çalısınca erir ...elektrik saatinin fırıldak gibi dönmesi normaldir 9 10 amper civarı akım çeker...2000-2200 watt tüketim yapar...6000-7000 watt ısı üretir...

Yanlış bilgiler okuyorum burada

Dış üniteyi sarmayı üretici firma dusunemedi galiba. Sen sar o zaman. Bu arada klima en az elektrik harcayan ısınma yöntemidir. Elektrikli sobaya nazaran az yakar çok kaçar. Fan neden döner. Fan dış ünitedeki buzu çözmek için döner. De frostta yanı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,891
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri