Klima Hava Üflüyor Ama Soğutmuyor...

Merhabalar Sayın DGN FRT;

Merhabalar...

Klimaya Gaz Basıldığında Basınç Yeterli Seviyede Olacağı İçin Karlanma Olmayacaktır.

Sadece Gaz eksildiğinde karlanma olacaktır...

Saygılar...

Dostum söylediklerine katılıyorum ama aklıma takıldığından şu geldi.. Cihazlarda fazla gaz verildiğinde buharlaşamayan gaz kompresöre likit olarak geldiğindede emiş borusunda karlanma olmazmı.. başımıza geliyorda.. likit nihayetinde çıplak boruya geldiğinde ısı almaya başlayacak ve borunun sıcaklığı düşüp karlanmaya neden olacak.. eğer çok fazla ise bu karlanma kompresöre kadar gidebilir.. Tehlikelidir.. yağ ve yağlama sisteminde hasara neden olabilir..

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.

Merhabalar...

Klimaya Gaz Basıldığında Basınç Yeterli Seviyede Olacağı İçin Karlanma Olmayacaktır.

Sadece Gaz eksildiğinde karlanma olacaktır...

Saygılar...
gaz tamamiyle tekrar bitmiş sayın kocaeli klımacı..eskisi gibi boş hava üflüyor klıma..rekor ve borularının tamamiyle değiştirilmesi taraftarıyım..sen ne dersin?

gaz tamamiyle tekrar bitmiş sayın kocaeli klımacı..eskisi gibi boş hava üflüyor klıma..rekor ve borularının tamamiyle değiştirilmesi taraftarıyım..sen ne dersin?

Yanlış Hatırlamıyorsam Rakorun Çatlama noktasına geldiğini belirtmiştiniz...

yeni havşa açmanın sorunu çözeceği kanısındayım. size tavsiyem borunun izolasyonunu bir kısımdan çizgi şeklinde kesip açarak kaçak varsa tespit etmenizdir...

Bunun sonucunda boru değişimi etkili olacaktır...

Saygılarımla...

Dostum söylediklerine katılıyorum ama aklıma takıldığından şu geldi.. Cihazlarda fazla gaz verildiğinde buharlaşamayan gaz kompresöre likit olarak geldiğindede emiş borusunda karlanma olmazmı.. başımıza geliyorda.. likit nihayetinde çıplak boruya geldiğinde ısı almaya başlayacak ve borunun sıcaklığı düşüp karlanmaya neden olacak.. eğer çok fazla ise bu karlanma kompresöre kadar gidebilir.. Tehlikelidir.. yağ ve yağlama sisteminde hasara neden olabilir..
Merhabalar Sayın Serkan_48

Çok Özür dilerim elim sürçmüş diyelim.. Karıştırdım..

Belirttiğiniz gibidir durum. Basma hattında karlanma olmaz.. Düzeltme için çok teşekkür ederim...

Saygılar...

Slm arkadaşlar bende Arçelik 28000 BTU klima var soğuk üflüyor ama ortam serinlemiyor üflemeside okadarda keskin soğuk değil lütfen acil yardım not# (gaz dolumu yapıldığı halde böyle)

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri