Klima güç tüketimi başlangıçta Fazla mı?

abuzerefendi

Katılımcı Üye
Arkadaşlar mesela bir klimanın ilk açılışta çektiği akım fazla olduğu için ışıklar söner gibi oluyor. Şimdi klima ilk açılışta ne kadar fazla güç kullanıyor. mesela klima için 1kw diyor fakat mesela rüzgar + güneş panelli bir sistemde klima çalıştırılmak istenirse en az kaç kw lık bir inverter lazım. 1.5 kw lık yeterli olur mu yoksa ilk açılışta daha fazla mı çekiyor?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Demeraj Akımından bahsediyorsanız 1.5Kw inverter bence yeterlidir anlık olduğu için.. Eğer bu klima İnverter ise,Katalogtaki max çalışma kapasitesinde çektiği akıma bakılmalıdır. modeli markayı belirtirseniz bilgi verebilirim...

inverter ise 1kw nominal kapasitede çektiği akımdır...

Saygılar...

peki benim aklıma takılan bi şey var özellikle japon klimaların üzerinde yazan etiket bilgilerinde cooling kapasitedeki kw bilgisi ile kompresör kw bilgisi nedir ben bunu bilemiyorum bilgilendirirseniz

peki benim aklıma takılan bi şey var özellikle japon klimaların üzerinde yazan etiket bilgilerinde cooling kapasitedeki kw bilgisi ile kompresör kw bilgisi nedir ben bunu bilemiyorum bilgilendirirseniz
cooling kapasite yazanı,klimanın gücü. hem btu cinsinden yazıyorlar hem de kw cinsinden. kompresör ise çektiği güçtür.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,933
Son üye
selcukbatman54

Yeni konular

Geri