Klima Arızası Yardım

Farklı bir servise daha gösterdim, onlarda kartı çıkarıp kontrole götürdü.
15 dk çalışıyor ve motor duruşa geçmekte ve fan devam ediyor. ( fakat 15 dk içinde cihaz , önceki sıcaklık değerini üflemiyor gibi)
Gaz işlemini yapan kişiye, sizin yazmış oluğunuz yazıyı çıktı olarak verdim.
5 farklı servis Ampermetre,manometre kullanımı yapan olmadı, sadece basınç ölçümü yapılan cihaza baktılar!!
Bu ölçüm işini nasıl yaptıra bilirim.??

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Boru sensörünü değiştiler, belirtiğiniz gibi çalıştırıyorum.
Amper olayını yarın baktıracağım.

Dün tekrar aynı şekilde çalıştırdım, ilk çalıştırmada 20 dk. içeriyi ısıtıcı yardımı ile destekliyorum sonra ısıtıcıyı kapıtıyorum, klima sabaha kadar normal seyirinde problemsiz çalışıyor.

Sonunda belirtilen ilgili ölçümü yapan birine rastladım.

10 dk içinde 30 bar - 8 amp. voltaj 210
Kompresör ve hupbap? ( kablo çıkarıp taktı) bırakmada zorlandığı bilgisi verildi.

Kompresör ve hupbap ( tam anlamadım) değişimi ile ilgi fiyat verecek.

kompesör arızası tespiti için önce sistem ilk çalıştırması motor soğuk iken yapılmalı , pens ampermetre ile motor akımı ölçülmeli ,gaz basıncı manometrede okunmalı sistem tıkanıklığı ihtimali göz ardı edilmemeli en kapasitör ölçü aleti ile ölçülmeli tüm bu işlemler normal gösteriyorsa "manometrede gaz basıncı hariç" o zaman sübablar kırık tespiti yapılabilir. kompresör yanık demek için ölçü aleti kullanılarak ana sargı ve yardımcı sargı uçları kontrol edilmlidir.
not : 1997 den beri arçelik servis teknisyeniyim . son iki yıldır vestel klima konusunda yardımcı olabildiğim ölçüde burdayım ....

Sonunda belirtilen ilgili ölçümü yapan birine rastladım.

10 dk içinde 30 bar - 8 amp. voltaj 210
Kompresör ve hupbap? ( kablo çıkarıp taktı) bırakmada zorlandığı bilgisi verildi.

Kompresör ve hupbap ( tam anlamadım) değişimi ile ilgi fiyat verecek.

Kompressörünüzde birşey olacağını düşünmüyorum. Bu kompressör 30 bara zaten çıkmamalı. Ayrıca 30 barda 8 amper çekiyor ise sorun kompressörde değil bence, serviste...

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri