klima ısıtma derecesi

avare48

Üye
mrb lar ben 9000 btu luk bır dıs unite ile bir eşanjöre benzeyen tank için de bulunan 40 40 lt suyu 10 dk yaın bır surede ısıtabiliyorum (suyu 60 c) ama toplamda 60 lt suyu devirdayım yaptırarak ısıtmaya calısıyorum ısın mıyor ayrıyetten klımadan cıkan bakır borunun sıcaklıgıda dusuyor ama bır turlu ısın mıyorrr 20 c bıle yakalayamıyorum nedenı nedır acaba

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Canım kardeşim dostum.. Selamlar kolay gelsin...

soruna gelince tam belirtmemişsin ama !

40 litre durağan haldeki suyu 10 dakkada ısıtıyorsun ok sorun yok. 60 litre suyu nasıl devirdaim yapıyorsun nerden döndürüyorsun.. Bunu bir radyatördenmi döndürüyorsun? yaptığın düzeneği resimlersen daha çok yardımcı olabilirim. Eğer radyatörden döndürüyorsan yada herhangi bir ısı almacından döndürüyorsan radyatör yada ısı almacın senin ürettiğin ısıyı dışarı atıyor o yüzden ısıtamıyor olabilirsin. Ayrıca şuda var... 9000 btuluk cihaz kw olarak ısıtma kapasitesi 1-1.5 kw ciarındadır. Tam değer değil çünkü cihaza göre değişir. Demek istediğim bu güçteki bir cihaz ile çok büyük bir ısıtma kapasitesi elde edemezsin. mümkünse daha güçlü cihazla denemelisin. Eğer dersenki elimdeki üniteyi değerlendiriyorum deneme ve test yapıyorum o zaman o cihazdan elde edebileceğin güç ancak o kadardır. Çok fazla bir ısıtma gücü elde edemezsin..

En basit kettle su ısıtıcıları bile 2200-3000 watt ( 2.2 - 3.0 kw yapar ) değerlerindedir.

Bakır borunun sıcaklığının düşmesi demek ısısını suya attığını anlatır. Sen cihaz çalışırken emme basma basınçlarını ve cihazın gaz tipini yazarsan daha mantıklı cevaplar verebiliriz. Ayrıca eşanjörü taktıktan sonra gaz şarjını neye göre yaptın.. gramajına göremi yokda basınca göremi ordada hata olabilir.. Neyse sen soruları cevapla ona göre hareket ederiz..

Görüşmek üzere kolay gelsin iyi çalışmalar....

abi ben halilibo
sirkilasyon pompası ıle yerden ısıtma olarak 10 mkare yerı ısıtmaya calısacagım 16 lık pxb boru kullandım 404 gazı basın ca gore basıyorum ısıtmada350 ps de tutuyorum esanjoru kendım yaptım tanktan pompa calısmıyorken bakırborudan gecen gaz sıcaklıgı 60 derece yı yakalıyorum ben ce bu normal ama suyu sırkılasyon ettıgım de 4 saat bıle suyu 20 decece bıle yapamıyorum

aklıma bır ıkı problem gelıyor ama dıs ortam sıcaklıgı 5 6 derecede cok mu sogukk acaba dıyorum veyya sırkılasyon pompası cok mu buyuk suyu hızlımı cevırıyor dıyorum acaba

tankı ılk basta 3 kw lık resıtansla ısıtıyım dıyorum 60 lt su cabuk ısınır sonra klımaya devam edeyım verım alabılırımıyım dıye dusunuyorum veya elımde gunus ener kollektoru var 4 adet tank ta var onumu kullanayım ılk etapta suyu ısıtmak ıcın

Dostum ;

Aklıma takılan bir kaç soru var. Senin elindeki dış ünitenin marka ve modeli nedir yazabilirmisin. Hangi cihaz 404 gaz kullanıyor?
404 gaz 350 psi da 55 dereceye yaklaşık denk gelir ama gaz uygun değilse sistem doğru çalışmaz.

bu basıncı pompa çalışırkenmi elde ediyorsun yoksa dururkenmi? buda etkiler eğer şarjı durağan halde yaptıysan hatalı eksik gaz şarjı yapmışsın demektir. Gaz eklemelisin. Peki cihaz çalışırken dış ünite serpantininde karlanma oluyormu ?

görüşmek üzere halil dostum kolay gelsin..

Abi gazı yanlıs yazmısım boos 9000 btu r 22 ısıtmada calısırken 350 psı ayarın da bastım. Sırkılasyon pompası calısmazken tankın ıcın dekı 40 lt sabıt suyu 10 dk bıle demeden ısıtıyor kısaca ben su tankının ıcın den sıcak gaz gecırıyorum.pompayı calıstırmaya baslayın ca bakır borudan gecen gaz sıcaklıgı dusuyor.pompa devır dayım etsede 3 saat bıle calıssa suyu ısıtamıyorum.pompanın cevırdıgı su mıktarı ıse 70 mt 17 mm pxb boru ıcınde ne kadar su olabırkı

bu basınç ölçümü durağan haldemi .? bence cihazı çalıştır sirkülasyonu çalıştır basıncı birde o şekilde oku.. 350 psi durağan vaziyette ise sirkülasyon çalıştığında bu basınç düşüyor olabilir nihayetinde yaptığın eşanjör ısı transferine başlıyor. Dönüş borun soğuyor düyorsun Buda gaz eksik anlamına geliyor düşüncemde.. bunlar anlattıklarına istinaden edindiğim fikirler.. Yarın seni bi arayayım..

görüşmek üzere kolay gelsin iyi çalışmalar...

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri