Klima İç Ünite - Oksitlenme

meca

Üye
Merhaba,

Klimanın iç ünitesinde meydana gelen oksitlenme ile ilgili servis çağırdım fakat bu durumun çok normal olduğunu ve parça değişimi yapsalar bile tekrar aynı şekilde oksitlenme meydana geleceğini söylediler. Garanti süresi devam ediyor ve klimayı satın aldığım süre üzerinden 1 yıl geçti fakat her ne kadar konun uzmanı olmasam da bu durum bana hiç normal gözükmüyor. Tekrar şikayette bulunmadan önce konun uzmanı arkadaşlardan görüş almak istedim, cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bu durum normal midir ve elektrik kontağına sebep olabilir mi?

Ekli dosyalar

• IMAG0001.jpg
    IMAG0001.jpg
    20.1 KB · Görüntüleme: 37
  • klima.jpg
    klima.jpg
    26.8 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bu oksitlenme normal değildir. hiç karşılaşmadım. müşteri hizmetleri ile görüşün bence. elektriksel olarak yangın vb. sıkıntı çıkarmaz,evaporatörün topraklamasıdır. ama çarpılma tehlikesi olabilir oksitlenmeden dolayı iletkenlik azalır.

Bu oksitlenme normal değildir. hiç karşılaşmadım. müşteri hizmetleri ile görüşün bence. elektriksel olarak yangın vb. sıkıntı çıkarmaz,evaporatörün topraklamasıdır. ama çarpılma tehlikesi olabilir oksitlenmeden dolayı iletkenlik azalır.

Cevap için teşekkür ederim. Servis ile tekrar görüştüm parça değişimi yapacaklar, sizin de belirttiğiniz gibi ender rastlanan bir durummuş neyse ki şimdilik sorun çözüldü.

Cevap için teşekkür ederim. Servis ile tekrar görüştüm parça değişimi yapacaklar, sizin de belirttiğiniz gibi ender rastlanan bir durummuş neyse ki şimdilik sorun çözüldü.

Geçmiş olsun umarım bir daha aynı sorunu yaşamazsınız. Sonucu bildirirseniz sevinirim...

Son düzenleme:
sevgili dostum vida ve altındaki pul demir olduğu için paslanması normaldir.klimada nemli olduğundan pas yapar.normal yani

sevgili dostum vida ve altındaki pul demir olduğu için paslanması normaldir.klimada nemli olduğundan pas yapar.normal yani

Diğer klimada aynı sorun yok bu sebeple paslanma yapan bölümü komple değiştirdiler. Vidalar da değişti. Klima içinde paslanma yapmayan malzemeler kullanılması gerekiyormuş bir daha tekrarlanacağını düşünmüyoruz, dediler. Cevaplar için sağolun, şimdilik sorun çözüldü çok şükür, umarım tekrar etmez.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri