Klima İç Ünite Fan Motoru Bağlantı Şeması

yusufii

Üye
rubenis marka klimaya yeni kart taktıö ama iç ünite fanını çalıştıramadım 6 adet kablo var ikisi kapasitör 1 notr 3adette hız kademesi yanılmıyorsam ama
bağlantı yapamadım bilgisi olan arkadalardan ricam fan motoru bağlatı şeması
****************@hotmail.com :confused:

Moderatör tarafında düzenlendi:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
taktığınız kartın özelliği aynı mı ne için yeni kart taktınız bağlantıları siz mi söktünüz

universal kart takmıştım ama fan arızalıymış bu gün değiştirdim fanı yinede bu fanların bağlantı şemalarını bilen arkadaş varsa vede paylaşırsa sevinirim

baglanti semasi yok ama 1 mf lik kapasitöre ihtiyacin var universal kartlarda yok cunku dikkat et yanlis baglarsan direk yanar
eski kart elinde ise üzerinden sök sana ayrinti swing modunu calistiramazsin cünkü sendeki klimada 220 volt kartta 12 volt sadece anahtar devresi ile direkt calistira bilirsin yanlis hatirlamiyorsam beyaz nötr siyah ise hi modu

baglanti semasi yok ama 1 mf lik kapasitöre ihtiyacin var universal kartlarda yok cunku dikkat et yanlis baglarsan direk yanar
eski kart elinde ise üzerinden sök sana ayrinti swing modunu calistiramazsin cünkü sendeki klimada 220 volt kartta 12 volt sadece anahtar devresi ile direkt calistira bilirsin yanlis hatirlamiyorsam beyaz nötr siyah ise hi modu

ustacım iki kablonun yanında birde kırmızı kablo var kırmızı yıda direk kapasitördenmi gececez acaba bizdeki klima dıamond universal kart taktık ama o 3 kabloyu baglayıp calıstıramadım 1,8 mf lik kapasitor vardı ustunde ben 2 mf lik taktım sıkıntı olurmu bide tam tarif edersen cok sevinirim...

siyah kablo nötr,beyaz-faz,kırmızı-kapasitör şeklindedir.ama bunda kademe ayarı yok

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri