Klemsan reaktif güç kontrol rölesi

Klemsan rgr hakkında bilgisi olan daha doğrusu kullanan ve bi fikir sahibi olan varmı arkadaşlar entese göre avantajı veya dez avantajı nedir

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşım daha yeni bir kompanzasyon panosu yaptırdım isim vermeyecem 2 adet role değiştim en son klemsanda karar kıldım 10 numara bir role fazlar tersmiş akım ucları yanlışmış sorun yok o herşeyi senin için hallediyor bu kadar

Sayın elektrikçi123,

Ürünümüzün temel farkları aşağıdaki gibidir.

** 1-3 fazlı şönt reaktörleri tanıması ve kontrol edebilmesi

** 10 mA algılama hassasiyeti ile düşük akımlarda çalışması

** Dahili hafıza üzerinde akım-gerilim-güç-tüketim bilgilerinin ortalama/miumun/maksimum değerlerini saatlik/günlük/aylık olarak saklayabilmesi (Analizör özelliği)

** Kademelerin çalışma sürelerini göstermesi. (hangi kademe ne kadar devreye giriyor/girmiyor ve kondansatörlerin yaşlanmasının kontrolü

** Sayaç özelliği ile aktif/indüktif/kapasitif tüketimleri saat içi/önceki saat, gün içi/önceki gün, ay içi/ önceki ay olarak sayıp saklayabilmesi.

** Analiz ile ve kademe ile bağlantı öğrenebilmesi, bağlantı öğrenirken 1. kademeye bağlı kalmaması.

** Dahili termostat ile sıcaklık ölçümü, gösterimi ve aşırı sıcaklık için alarm atanabilmesi

** Faz açısı girilerek OG deki sayaçın açısına göre kompanzasyon yapabilmesi

** KEMA tip testlerinin yapılmış olması

** Ölçüm hassasiyetinin %0,1 olması

** 21. harmoniğe kadar ölçüm, harmoniklerin tablo ve bar olarak gösterimi

** Her bir harmonik için ayrı ayrı alarm değeri ayarlanarak, istenildiğinde kompanzasyonu devre dışı bırakarak harmonik koruma olarak kullanılabilmesi

** Akım ve gerilim değerleri aşıldığında istenirse kompanzasyonu devre dışı bırakarak akım ve gerilim koruma olarak kullanılabilmesi

**Aşırı ve düşük gerilim. Aşırı ve düşük akım. Eksik kompanzasyon ve aşırı kompanzasyon. THDV üst limit değerleri ve V3-V21 arası harmonik değerleri. Sıcaklık. İnd. Ve kap. Q/P değerleri için alarm çıkışı alınabilmesi

** ndüktif ve kapasitif bölge için ayrı hedef cos değeri girilebilmesi

**Geniş LCD ekran ve 6 adet tuş ile değer izleme ve konfigürasyon girme kolaylığı

** Öğrenilen bağlantıların ekranda gösterilmesi.

**Öğrenilen kademe güçlerinin ve tiplerinin ekranda gösterilmesi

** Gerçek saat ve tarih

** Sürekli reaktif güç kayıplarına karşı sabit kademe atayabilme

** Dahili GPRS modem ile uzaktan kolay izleme ve erişim.

**Türkçe menü (isteğe bağlı olarak ingilizce)

** Kolay kullanım

** Daha ucuz fiyat.

Soru ve görüşleriniz için teknik destek ekibimizi arayabilirsiniz. tel: 0 212 222 52 00 www.klemsan.com.tr

kelmsan harika ben 1 senedir kullanıyorum güzel bi role

bu röle ile sistemi analiz edip nekadar kaç kapasitelik kondansatör ve reaktör ihtiyacı oldugunu tespit ederek kompanzasyon panosunu oluşturabilirmiyiz acaba. kapasitif etkiyle başım derttede bu aralar

Sayın elektrik_54,

Klemsan REMO Q reaktif röle ile;

** Her fazın kapasitif veya indüktif ihtiyaçlarını görebilirsiniz.

** Her fazı kapasitif veya indüktif olarak kompanzasyon yapabilirsiniz.

Sorularınız için lütfen teknik destek ekibimiz ile iletişime geçiniz tel: 0 212 222 52 00

sayın klemsan temsilcisi bahsettiğiniz uzaktan takip sistemi GPRS mi yoksa internet üzerinden konvertörlemi oluyor daha az maliyetli olanı hakkında bilgi alabilirmiyiz

ayrıca bu röledede statik IP kullanabilirmiyiz

Sayın elektrikci123,

İzleme programları web tabanlı. Yazılım konusunda hizmet veren bütün firmalar ile çalışıyoruz.

lütfen sorularınız için teknik destek sorumlusu arkadaşlarımız ile iletişime geçiniz. tel 0 212 222 52 00

www.klemsan.com.tr

sayın klemsan. bugun bı yerde kapasıtıf işlemiş arızaya kıttım hıdrafor kompazasyonu var. dogru dürüş yukte yok ama aktif kadar kapasıtıf işlemiş. cos fi 0. 98 ama trafo uçları tersmı duzmu bakamadım mühürlü. yanı sistemde ups yok neden kapasıtıf işlemiş. ve durmadan kademe alıyor. neden olabılır acaba. rolenın markası klemsan.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,907
Son üye
ayse.krcsarge

Yeni konular

Geri