KL marka 160a kaynak makinası arızası yardım

SMPS ışıkları yanmıyor onun içinde röle çekmiyor fakat fan çalışıyor.hangi parçaları kontrol etmeliyim yardımcı olursanız sevinirim.mosfetler sağlam köprü diyotlar sağlam hiçbir ışık yok
arkadaşım resim at bakayım, kusuruma bakma biraz rahatsızım görmeden hatırlayamıyorum. fan 220 mi 12 yada 24 mü

Merhaba arkadaslar

FRONIUS inverter kaynak makinam ariza verdi voltaj aliyoyum 69 70 v ama amper yok yapistirmiyor kapasitorleri kontrol ettim cikis diyotlarini mosfetleri bir sikinti goremedim surucu kartinda sikinti olma ihtimali varmi acaba yorumlariniz icin tesekurler​

amperi okumuyor, resim yükle bakayım görebilecek miyim.

Ekli dosyayı görüntüle 73770Ekli dosyayı görüntüle 73771Ekli dosyayı görüntüle 73770Ekli dosyayı görüntüle 73771
Merhaba arkadaslar

FRONIUS inverter kaynak makinam ariza verdi voltaj aliyoyum 69 70 v ama amper yok yapistirmiyor kapasitorleri kontrol ettim cikis diyotlarini mosfetleri bir sikinti goremedim surucu kartinda sikinti olma ihtimali varmi acaba yorumlariniz icin tesekurler​

IMG_20210424_194003.jpg
IMG_20210424_193956.jpg

severek tamir ettiğim bir makine değil. potansın orta bacağındaki dirençte sorun olabilir bir de ikinci soket çıkışını göremiyorum oradaki kablolara bakmam lazım girişler çıkışlar. birinci ve üçüncü resimde görülen sağdaki beyaz kabloda amperi okuyan bobin var onu ölç yada değiştirerek dene

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri