klıma arada sırada duruyor

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Slm ustalarım.. Sınıfımızın vestel marka klıması 20-25 dk çalışıyor ardından duruyor..Sonra biraz bekliyorum üzerindeki sarı ışık yanıp yanıp sönüyor tekrar kumandaya basıyorum çalışıyor..Bunu bugün hep tekrarladı..Sorun nerde acaba? Cevaplar için teşekkürler...

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İç ünite boru sensörü arızalı olması muhtemeldir. Değişmişken, ikisini beraber değişmekte fayda var.

Ayrıca çalışırken çok ses çıkartıyo ustam?
Ses iç üniteden mi geliyor, dış üniteden mi? Fanlardan kaynaklı olabilir, titreşim esaslı olabilir kontrol etmek lazım. Dış üniteden ses geliyor ise, ünitenin üzerine belli noktalardan baskı uygulayın. Eğer ses kesiliyor gibi oluyorsa, lastik takozlarla desteklemek lazım. En çok karşılaşılan sorun budur. Çözüm için evvela sesin kaynağını bulmak lazım vesselam.

Ses iç üniteden mi geliyor, dış üniteden mi? Fanlardan kaynaklı olabilir, titreşim esaslı olabilir kontrol etmek lazım. Dış üniteden ses geliyor ise, ünitenin üzerine belli noktalardan baskı uygulayın. Eğer ses kesiliyor gibi oluyorsa, lastik takozlarla desteklemek lazım. En çok karşılaşılan sorun budur. Çözüm için evvela sesin kaynağını bulmak lazım vesselam.
Teşekkürler ustam..

Ustalarım iyi akşamlar..Cuma günü klımacı arkadaşlar geldi...Dış ünitedeki kapasitör arızalı çıktı ve iç üniteyi söktü kalın borunun kıvrılmış olduğunu gördü...110 TL masrafı varmış..Cevap veren ustalarıma teşekkürlerimi sunuyorum...

Merhabalar...

Kapasitörün arızalı olması klimanın hiç çalışmamasına sebep olur. (dış ünite)

Kalın boru kıvrıldığında 110 tl alması için boruyu değiştirmesi gerekir. eğer kıvrılan tarafı kesip ek yaptıysa bu ücret fazla...

Saygılar...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri