bu iş göründüğü kadar basit değilmiş

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ARKADAŞLAR KLİMA PETEKLERİNİN ÜCRET KARŞILIĞI TEMİZLİĞİNİ SERVİSLER YAPIYOR. KENDİMİZ TEMİZLEMEK İÇİN NASIL BİR SOLÜSYONA İHTİYACIMIZ VAR ?
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

senin meslek ne bilmiyorum. ama ben senin işine ve işçiliğine para vermek yerine kendim yapmaya kalksam hakmıdır.

senelerce okullara gittik meslekte çıraklıklar ettik. kimimiz çekiç sapı ile dayak bile yedik. şimdi birer usta olduk ekmek yemek için ev geçindirmek için.

bence bildiğinle yap.

klımanın dı ünitesinin temizligi için gereken tekşey biraz tazzikli sudur arçelik servisleri bunu yapıyo

senin meslek ne bilmiyorum. ama ben senin işine ve işçiliğine para vermek yerine kendim yapmaya kalksam hakmıdır.

senelerce okullara gittik meslekte çıraklıklar ettik. kimimiz çekiç sapı ile dayak bile yedik. şimdi birer usta olduk ekmek yemek için ev geçindirmek için.

bence bildiğinle yap.

Yani kısacası, "bu işi yapıp ekmek yiyenler var, ver onlara parayı yapsınlar" mı demek istiyorsun?
O zaman bu forumları-interneti kapatsınlar, kimse de bişeyler öğrenmeye çalışmasın.

kardeşim slm sen klimayı boş ver kendi işine bak sen bir şekilde klimayı temizlersin ama nasıl temizlersin orasını bilmiyorum sen temizlersen sorun olur bence klima su akıtmaya başlar bazı yerlerini kırarsın beni dinle servis çagır inan daha karlı çıkarsın hoşçakal....

1 .2 gün önce kılimimacı yapıyordu izledim kimyasal sıvıyı su ile karıştırdı kılımayı temizledi yeni gibi oldu bence çokzor bir iş deyil

soğutma malzemesi satan yerlerde gerekli ekipmanı bulabilirsin

Öncelikle klimanın bakımını yapmak için, klima malzemesi satan yerden all-bright denen klima ilacını ve püskürtme pompasını temin etmeniz gerekiyor;
Klimanın Elektriğini kapatın plastik olan ön kasasını yıldız tornavida yardımı ile sökmeniz gerekiyor, daha sonra bazı klimaların alıcı kart kısmı klimanın önünde orta kısımda bulunuyor, bunuda söküp ister soketinden ayırın ister biryere sıkıştırın farketmez yeterki su gelmesin(alıcı kart kenarda elektronik karta monteli ise sorun değil) sonra klimanın elektronik kart kısmını bir poşet yardımı ile güzelce su girmeyecek şekilde kapatıyoruz tornavida yardımıyla sağından-solundan iyice poşeti kenarlarına sıkıştırıyoruz.
Bunuda yaptıktan sonra büyük bir naylon torba ile (klima malzemesi satan yerlerde hazır var yada boya işlerinde kullanılan da olabilir 2m * 3m naylon düz poşet olabilir.) bunu klimanın ana kasasının altından başlayarak kenarlara doğru alttan sıkıştırmak yardımı ile kenarlara doğru sıkıştırıyoruz sonra kalan kısmı aşağı doğru bırakıyoruz aşağı sarkan kısmın altına bir kova koyalım şimdi klima bakıma hazır,
Klimacıdan aldığımız ilacı püskürtme pompasına 5/1 oranında ilac katıyoruz geri kalan kısmı su ile dolduruyoruz, sonra pompalayıp iyice basınç oluşturduktan sonra klimanın evaparatörüne(ön taraftaki petek kısmı) güzelce püskürtüyoruz bunu yaparken poşet ile kapattığımız elektronik kart kısmına fazla yaklaşmıyoruz. Sonra evaparatörün ilaçlama işi bittikten sonra sıra iç ünitenin fanını temizlemeye geldi tekrar pompaya ilaç katıp üstünü su ile dolduruyoruz, fana güzelce ilacı sıkıyoruz sonra pompanın tamamını su ile dolduruyoruz önce evaparatörü sonra fanı bi güzel su ile iyice duruluyoruz poşet ile kapattığımız elektronik karta tekrar dikkat etmenizi tavsiye ediyorum. Durulama işi bittikten sonra suyun iyice süzülmesini bekliyoruz , sonra elektronik karttaki ve klimanın altındaki poşetleri sökelim ve alıcı kartı söktüysek onu yerine takalım, daha sonra plastik ön kasayı yerine takalım filitreleride yıkamayı unutmayalım. Bakım işlemi bitmiştir.

Benim tavsiyem bu işte uzman değilseniz yetkili servise yaptırmanız daha doğru olur çünkü elktronik karta ister-istemez bir su gelirse elktronik kartın yanmasına sebep olabilir buda size maliyet çıkarabilir evdeki pirinçten olmayın derim.

bence teknik servise götürmende yarar var sıhhı tesisat olduğu için...

slm ben ce yapabilinecek en iyi meslek ama bazı zorlukları var ben ce iklimlendirmenin yanın da birde otomasyon okunmalıı .....ki bir işe yaramalıı
ayriyetten iklimlendirme okuyupta klimacının yanda beyaz eşyacıların servisinde calışmamalısın eğer hedefin buykse
büyük firmalarda basla örnegin merkezi ısıtma sogutma en kçük olarak hic yapamadın buyuk bir otelde basla malısın calısmaya ....en kötü 1500 lira maaas

ama benim görüüşüm diger arkadaslar ne düsünür bilmeemm....

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri