kinect teknolojisi

zacnblnt

Üye
kinect teknolojisinin çalışma mantığı nedir?
tek tip çalışma mantığı mı var yoksa birkaç şekilde yapılabilir mi?
bu soruları projem için soruyorum ve verilecek cevapların makale seviyesinde olması için rica ediyorum.
'Kinect' nedir? | Oyun / Microsoft Xbox | Teknoloji Haber | Teknoloji Haberleri
burdakinden farklı olarak yani...

Camera Mouse 2012 - Camera Mouse Software Informer. Bu linkdeki programı indirip deneyin, ben kullandım çok hoş bir program, elinizdeki bir nesneyi, veya gözünüzü parmağınızı vs. bilgisayar faresini hareket ettirmek için kullanıyorsunuz. Bu programa dayalı olarak benzetme yaparsak pc kamerası görüntüyü alıyor ve bu görüntü bahsettiğimiz program tarafından işleniyor, işlem sonucunda sizin belirlemiş olduğunuz komut işleniyor yani fareyi hareket ettirme, xbox da ise kamera yerine yazıda söylediğine göre kızılaltı ışık yayan bir kaynak ve kızılaltı ışığı aldılayan pc örneğinde kamera yerini tutan algılayıcılar var algılama kısmı kolay iş bunu işleme bu noktada ise devreye görüntü işleme giriyor, ben birara ilgileneceğim herhalde bu görüntü işleme ile ama şuanda bir bilgim yok, siz bakmak istiyorsanız görüntü işleme-image processing diye arama yapabilirsiniz. Yalnız pc programını deneyin çok eğlenceli birşey kurulum ve kullanımı çok basit.

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri