kimyasal karışım hakkında yardım edebilirmisiniz

utopya

Üye
herkese iyi çalışmalar.arakadaşlar bu tuzruhu ve perhidrol karışımım birtürlü bakır plaketimi eritmiyor.kimyasal işlem öncesi plaketi tinerle sildim saf alkolle sildim bir türlü eritmiyor.ölçek olarak 3/1 ve 4/1 tuzruhu ve perhidrol kullandım ama bir türlü olmadı.bu konuda bütün siteleri okudum ama anlatılan hep aynı yani eritir deniyor.bana cevap yazarsanız sevinirim yani bunun başka bir formülümü var

arkadaşım ben de pedhidrol ve tuzruhu karışımı kullandım fakat bir problem çıkmadı eczaneden üzerinde %30
yazandan al bide o oranlara aldanma bakkalarda mavi ambalaj içinde satılan üzerinde lehimcilik ve temizlik için yazan bir marka tuzruhu var ondan bulabiliyorsan onu kullan önce tuzruhunu plaketin üzerini 1 cm örtecek kadar doldur daha sonra pedhirolün kapagını ölçek alarak 2 veya 3 kapak dök kabı biraz karıştır bakır plaketi
kaba koy bakır yüzey üstte olsunki erimeyi gözleyebilesin 2-3 dakika içinde erime kenarlardan başlar başlamaz
ise 2 ölçek daha pedhidrol ekle ve kapı hareket ettir bu reaksiyonu hızlandırıyor ,yanlız bu karışımlar thelikelidir solunmaması lazım bu olayı açık havada bir yerde yapmak daha doğru olur ,diğer bir alternatif ise demir üç klorür kullanmak .

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,924
Son üye
xxdangee

Yeni konular

Geri