Kimbilir Daha Nelerle Karşılaşacağız.SUÇLU KİM.

Katılım
25 Eki 2007
Mesajlar
159
Puanları
1
Yaş
55
Evet meslek hayatımızda oldukça garip durumlarla karşılaşıyoruz.Kimbilir Daha Nelerle Karşılaşacağız.Suçlu Kim.ihmalmi hatamı.

Değerli meslektaşlarım kısa zaman içinde başımda geçen bir olayı paylaşmak istiyorum.Dekoratif aydınlatma yapılacak bir mağzanın işleri için usta başı ve elemanlarımı iş yerine gönderdim.Mevcut sistemde monafazeden Trifaze aboneye dönümüş, asma tavan uygulama sistemi yapılacağından Tesisatı elden geçirip açıkta kalan kablo uçlarının kılemenslenmesi ve Tehlike arz edecek durumları elden geçirme adına Tesisat güvenlik altına alınıp ekip iş yerine Döner.Ancak Onbeş dakika sonra Alçıpan ve Alçısıva ustalarından birinin elektrik akımına kapıldığı tarafımıza bildirilir işte o an elim ayağım çekilir.Benim ustalarım nasıl bir hata yaptıda bu olay meydana geldi.Tabiiki resmi prosedürler çalışır.Olay yeri inceleme Polis ekibi Tedaş görevlileri.ve ifade durumları. Allahıma Şükürler olsun. Elektrik çarpmasından dolayı Alçıpan sıvacı ustasının Ambulans ve acil müdahale Hayata Döndürdü. yiyecek ekmeği içeçek suyu varmış Tabiiki verilmiş sadakası.

Gelelim vakanın meydana gelmesindeki olaya,Monafazeden Trifazeye dönüşen sistemin Monafaze kolon hattının iptal edilmeyip 26 lık boru içine gizlenen 3x6NYA kablo ve Ana panodan baralardan kesilmeyen hatlar.Alçısıvacının ıstapulasını çıkıntı bulunan boruyu kesmeye çalışması ve vuku bulan olay.

Tedaş Görevlileri ile 3x6 nya kabloyu Ana panodan İptali yapılarak işlem sonuçlandı. Peki Bu hat neden iptal edilmemişti ?

Değerli arkadaşlarım sonuç olarak hakkımızda aleyhimize bir sonuç çıkmadı ancak çekilen sitres üzüntü tabiri caiz ise dokuz doğurmak.

Tüm meslektaşlarıma işlerinde başarılar dilerim.ALLAH (c.c)Yardımcımız Olsun.
 
Bildiğim kadarı ile Eski hattın yani monafaze 3x6 nya kabloyu Tedaşçıların iptal etmesi gerekiyor.aynı zamanda Trifazeye değişim yapan elektrikçininde hatası olduğu kanatindeyim.Sn Coşkun Emre Geçmiş Olsun.
 
çok çok geçmiş olsun bizim meslek hata affetmiyor bizede gelebilir
 
Geçmiş olsun,büyük ihmal.
 
Allah kimsenin başına getirmesın alçıpancının verilmiş sadakası varmış geçmiş olsun dikkat ihmal kazayı beraberinde getirir
 
Coşkun Emre Usta geçmiş olsun. bu tip olaylar hepimizin başına gelebilir bizler çok daha dikkatli olmamız gerekiyor.
 

Forum istatistikleri

Konular
126,683
Mesajlar
904,636
Kullanıcılar
447,483
Son üye
gadı

Yeni konular

Geri
Üst