Kim kimden kopyaladi

Bugün bir yerde kompanzasyon panosu arızasına gittim. Roleyi görünce şaşırdım
Rtr marka ama kael rölenin aynısı
Menüleri inceledim aynı
internerte biraz araştırma yaptım
Rtr ile kael in rölenin birebir aynı olduğunu gördüm.
Şimdi kim kimden kopyaladi.

Ekli dosyalar

• 1.4 MB Görüntüleme: 40
Çin malıdır. Ya noname alırsın marka etiketi yapıştırırsın veya basarsın. Ya da markayı verirsin çinli basar gönderir.
Sen de satış servis ağı, garanti vs tarafını halledersin.
Çoğu marka böyle yürütüyor.

tknsyn

Onursal Üye
Onursal Üye
Sn.avganlı, gerçekten birebir aynısı çok şaşırdım. İnternetten baktım RTR İspanyol firması. Bende merak ettim kim kimden kopyaladı veya işin açıklaması nedir. Birebir aynı olduğuna göre bir işbirliği ve anlaşma olmalıdır diye düşünüyorum. Yoksa telif hakları patent hakları derken, uluslar arası davalık bir konu olurdu. Forum arkadaşımız Semih Yalınkılınç (Kael Temsilcisi) bir izahda bulunabilirse memnun olurum.

rtr köklü bir marka, kael yokken rtr vardı.

elek

Katılımcı Üye
..belki kael zamanında çinde yaptırmıştır..sonra yaptırdığı cihaz başka ad altında Türkiyeye girmiştir..!!

Sn.avganlı, gerçekten birebir aynısı çok şaşırdım. İnternetten baktım RTR İspanyol firması. Bende merak ettim kim kimden kopyaladı veya işin açıklaması nedir. Birebir aynı olduğuna göre bir işbirliği ve anlaşma olmalıdır diye düşünüyorum. Yoksa telif hakları patent hakları derken, uluslar arası davalık bir konu olurdu. Forum arkadaşımız Semih Yalınkılınç (Kael Temsilcisi) bir izahda bulunabilirse memnun olurum.
İşte o İspanyol markası Türkiye'deki bazı yerel markalara fason üretim yapıyor.
Bu konu geçen hafta sonu o firmalardan birinin bölge müdürüyle sohbet ederken aklıma geldi. Sordum. Ben markayı hatırlayamadan o söyledi. Kael fason yaptırıyor diye. Hatta biz de bir ara İspanya firmasına bazı üretimler yaptırmıştık, tutmayınca vazgeçtik dedi.

Aynı dosyayı Semih beye WhatsApp dan gönderdim
Herhangi bir dönüş ve açıklama da bulunmadı

Sponsor Bağlantı

Forum istatistikleri

Konular
100,368
Kullanıcılar
376,156
Son üye
thefafa33

Son mesajlar

Yeni Konular