kilmak inverter kaynak makinesi arızası.

Dostum, güç kartına bak. Orada ntc'ler saglamsa kontrol kartina bak. Güç kartından kontrol kartina gelen 2li bir role kablosu var. Onun soketinden 24 v dc geliyor mu. Eğer gelmiyorsa kontrol kartı üzerindeki besleme katinda tek duran mosfeti diyotlari ve diğer malzemeleri olc.guc kartının role soketine 24 v dc ver rolenin sağlamlığını bak. Genelde kontrol kartının besleme katında mosfet, mosfeti süren transistor, o civardaki regule entegresi ve besleme trafosu ariza çıkartır. Ayrıca guc kartı üzerindeki ntcleri 47 ohm 11w dirençle degistirirsen daha iyi olur.

makinanın power kartında 5.6ohm bir direnç var onu kontrol et birde röle çekiyormu?

Merhaba arkadaşlar kilmak proweld 200 amper kaynak makinesi çıkış yok kaynak yapmıyor çıkış yok ilk çalıştırdıgım zaman fan çalışıyor bi sure sonra duruyor büyük ihtimalle kendini korumaya alıyor büyük ihtimalle yardımcı olurmusunuz.
kardeş bu marka inoweld olmasın smart 200 gibi dıgıtal dısplayli falan

kardeş bu marka inoweld olmasın smart 200 gibi dıgıtal dısplayli falan
arkadaşlar bu olayı cihazdaki smart yazsını görmediğim için bu hale getirdim smart yazan cihazlarda sizde aynı hataya düşmeyin stby konmulu makina demek yani boşta iken belli bir voltaj çıkıyor siz kaynak yapmaya başlayınca voltajı veriyor saygılar

Merhaba arkadaşlar kilmak proweld 200 amper kaynak makinesi çıkış yok kaynak yapmıyor çıkış yok ilk çalıştırdıgım zaman fan çalışıyor bi sure sonra duruyor büyük ihtimalle kendini korumaya alıyor büyük ihtimalle yardımcı olurmusunuz.
kardeş o cihazda artıza yok çıkışta 10 volt civarında bir voltaj olup stby devresi var ve kaynak yapma esnasında kendini açar saygılar

Hocam sen bu parçaların dataheet lerine bak ne olduğundan emin ol ondan sonra diyot kademesiyle ölçümlerini yap kısa devre olmaması arıza olmadığı anlamına gelmez.. bendede öyle bi cihaz vardı herşeyi ölçtüm sağlamdı.. ilk anda kontrol devresini besleyen 7w lık bir direnç arızası yüzünden zihaz çalışmıyordu çöpe atmışlardı şimdi bi kaynak makinam oldu.. önce besleme devresinden başla mosfetlere bak.. gate ucuna voltaj geliyor mu ona bak gelmiyorsa hiç uğraşma kontrol devresine odaklan..
Şimdi bende öyle çok bilmiyorum ama bu şekide çok arızalı cihazı tamir ettmim.. Üstatlarda yardımcı olacaktır..
sıkıntıyı yazmıştım çıkışını bir ölçtünüzmü dc ne voltaj var

güzel kardeşim o durumda iken kaynak yapmayı denedinizmi bazı makinalarda st by konumu olup boşta iken 15 v civarında bir çıkış yapıp kaynak esnasında çalışıyor saygılar

Igbt katı sağlamsa, çıkış diyotlari ve şönt sağlamsa, +ve - çıkış arasındaki koruma diyodu saglamsa Ekrana giden soketin 2 ve 3 bacaklarını kısa devre et. Birde çıkış katındaki ters koruma diyotlarina bak.

güzel kardeşim o durumda iken kaynak yapmayı denedinizmi bazı makinalarda st by konumu olup boşta iken 15 v civarında bir çıkış yapıp kaynak esnasında çalışıyor saygılar

Proweld standby voltajı 9 v DC civarında.

Hocam sen bu parçaların dataheet lerine bak ne olduğundan emin ol ondan sonra diyot kademesiyle ölçümlerini yap kısa devre olmaması arıza olmadığı anlamına gelmez.. bendede öyle bi cihaz vardı herşeyi ölçtüm sağlamdı.. ilk anda kontrol devresini besleyen 7w lık bir direnç arızası yüzünden zihaz çalışmıyordu çöpe atmışlardı şimdi bi kaynak makinam oldu.. önce besleme devresinden başla mosfetlere bak.. gate ucuna voltaj geliyor mu ona bak gelmiyorsa hiç uğraşma kontrol devresine odaklan..
Şimdi bende öyle çok bilmiyorum ama bu şekide çok arızalı cihazı tamir ettmim.. Üstatlarda yardımcı olacaktır..
dün bir şeyler yazmıştım ama ulaşmamış demekki bu cihazların kimisinde stby devresi var çıkışta 9 v civarı bir şey görüyorsan makine çalışıyordur elektrodu değdirince çalışmaya başlar

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri