Kgl-wın Türkçe Döküman İhtiyacı

engn_baba

Üye
arkadaşlar kgl wınle ls k200 s a programlamak istiyorum Türkçe dökümana ihtiyacım var?? teşekkürler..

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
tam olarak çözemediğin yer ne elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırım..

ya ben lg plc ye yeni başladım delta plc hakkında biraz bılgıye sahıbım aslında fazla zorluk çekmedim de analog okutmalar sıkıntı onları çözemedim gain ayarları falan bunda bıraz daha farklı datayı neyle okutuyosun mesela ?

Arkadaslar merhaba
bende ls masterk120s var. Biturlu slave olarak ayarlayamadim baska bi plcden lsmk120s e bilgi gondeemem lazim. Ama ls salave yapamiyorum.masteer yapip bilgi gonderiyorrum sorunyok ama slave yapinca calismiyo lutfen yarrdim edin.

Arkadaslar merhaba
bende ls masterk120s var. Biturlu slave olarak ayarlayamadim baska bi plcden lsmk120s e bilgi gondeemem lazim. Ama ls salave yapamiyorum.masteer yapip bilgi gonderiyorrum sorunyok ama slave yapinca calismiyo lutfen yarrdim edin.

Slave yapınca tüm yapılandırmalarda slave oluyor mu ? Ayrıca slave diye bir şey yoktur. Açarsın portu alırsın mesajı çözersin ve cevap yazarsın. PLC nereden bilsin ne veri göndereceğini, haberleşme hata bayraklarını nasıl ayarlıyorsun ?

ŞÖYLE ANLATAYIM
ls master enda slave olarak parametrelerini ayarlıyrum. lsmasterk dan enda plc ye değer gönderebiliyorum. ancak enda plc yi master ls plcyi slave yaptığımda endadan ls ye deeğer gönderemiyorum. sorum şu lsmasterk plc slave yapmam için gerekli ayarlar nasıl olmalı , com2 kanalını kullanıyorum com2(485 modbus) baudrate(9600) none 8 1 vs...ayarlarım bu şekilde. ls plc slave olduğu için içersine program yazmak gerekmiyor diye düşünüyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri