keyfi calışan petek

ben günlerce ara ara havasını aldım olmamıstı

bu son hali şimdilik normal calışıyor hayırlısı

kombi havlupan petek seviyeleri fazla fark etmez . kısmen .
tesisat düzgün döşenmemiş ise
pompa motoru yetersizliği ve tıkanıklılık vs gibi , tam hava alınması sorun çıkarır .

ne tesisatlar var üst alt kat fark etmiyor tabiki tesisat projesi ( tüm hesaplar ) yapılmış olsun .

usta vanayı tamir , tıkanıklılık , havasın tam almışsa .
uzun boruyu ve oto hava alıcıyı takmasına gerek yok .
çalışması ( ısıtması ) gerekir .
ustanın yaptığı işlemler neticesinde .konuşuyorum .

şimdi ki durum geçici çözüm gibi geldi .
burada başka bir durum var gibi . ?

tesisat sistemini bilmeden ve olay yerinde tesbiti tam yapılmadığından zor bir durum

hayırlısı ile ısınması devam eder .

gecen cözüm oldu ısınıyor demiştim fakat 3 gün sürdü

sonra tekrar soğudu ve 1 ay sonra yeni usta bulduk

adamın yaptığı tek şey kombinin pompa cıkışındaki filtreyi temizledi

petek 1 aydır normal ısınıyor

şaka gibi ama özellikle bekledik 1 aydır normal

filtreden az gecen su en zor peteğe ulaşamıyormuşşş meğer

başına gelenlere denesin

gecen cözüm oldu ısınıyor demiştim fakat 3 gün sürdü
sonra tekrar soğudu ve 1 ay sonra yeni usta bulduk adamın yaptığı tek şey kombinin pompa cıkışındaki filtreyi temizledi petek 1 aydır normal ısınıyor şaka gibi ama özellikle bekledik 1 aydır normal
filtreden az gecen su en zor peteğe ulaşamıyormuşşş meğer başına gelenlere denesin

ilk bakılacak yer filitre , siz havlupan boru değiştirdik deyince buraya odaklandık .
odaklanmakla hata etmişim !!!

geçmiş olsun sağlıcakla kalın

Selamın aleyküm hayırlı günler sorun çözüldü mü ?

gecen kış sorun cıkarmayan petek tekrar soğuktu
bu sefer usta cağrmadan ben hallettim ilk olarak kombinin altındaki tesisat filtreleri temizledim bu sefer olmadı en son peteği suyunu tamamen boşalattım tekrar düzeldi

Sanırım sadaece peteği suyunu rekorlarını sökerek tamamen boşatıp doldurmak havasını almak yeterli
sanırım ne kadar havasını alsakta hava alma yerinden rekorları gevşeterek hava sıkışıp kalıyor içinde

Pompanın havası ?
gecen kış sorun cıkarmayan petek tekrar soğuktu
bu sefer usta cağrmadan ben hallettim ilk olarak kombinin altındaki tesisat filtreleri temizledim bu sefer olmadı en son peteği suyunu tamamen boşalattım tekrar düzeldi

Sanırım sadaece peteği suyunu rekorlarını sökerek tamamen boşatıp doldurmak havasını almak yeterli
sanırım ne kadar havasını alsakta hava alma yerinden rekorları gevşeterek hava sıkışıp kalıyor içinde

pompanın değil peteğin havası
peteğin suyunu komple boşatınca normale döndü

geçmiş olsun .
kombi tesisatı ve peteğin suyunu komple boşatınca pompanımda havasını almanın faydası vardır
pompa vidasını hafif gevşetip , petekdeki yapılan işlem gibi su akıtıp havasını almak .

sağlıcakla kalın .

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri