Kettle düğmesinden duman çıkıyor.

[Ketıl enerjisizken] Rezistans direnci multimetre ile ölçülebilir ama çalışırken çektiği akımın ölçülmesi daha iyi olur.

Estağfirullah istediğiniz kadar sorabilirsiniz bizde elimizden geldiğince size yardımcı olmaya çalışırız.
Multimetrelerle 10A'e kadar devreye seri girerek ölçüm yapılabilir. Pensampermetre ile ölçülebilinir bunun için de faz-nötr kabloları ayrılmış bir uzatmalı priz düzeneği falan olmalı. Bu nedenlerden dolayı;
Elektrikte ölçme işi tehlikelidir bu konuda bilgisi olan birinden uygulamada yardım almanızı tavsiye ederim.

Kolay sanmıştım ama zormuş.
Teşekkür ederim.
En iyisi bimetali değiştereyim, inşallah pahalı değildir.

Sizin kettelınızda bulunan termostat sap termostatdı veya buhar swici diye geçer adı su alması veya nemli olması normal sapa gelen buhar o termostatda bulunan algılayıcı yani bimetali ısıtır derecesi ni buluncada bimetal atar ve termostatdın kontağını devreden çıkartır . Sizin sorunu termostadı değiştirerek çözersizniz tamir olmaz ölçüme gerek yok strix marka orjinalidir italyan malı fiyatı ise 12,5-17,5 arasında piyasada değişir

Sizin kettelınızda bulunan termostat sap termostatdı veya buhar swici diye geçer adı su alması veya nemli olması normal sapa gelen buhar o termostatda bulunan algılayıcı yani bimetali ısıtır derecesi ni buluncada bimetal atar ve termostatdın kontağını devreden çıkartır . Sizin sorunu termostadı değiştirerek çözersizniz tamir olmaz ölçüme gerek yok strix marka orjinalidir italyan malı fiyatı ise 12,5-17,5 arasında piyasada değişir

Mesajınızı daha yeni gördüm.
Teşekkür ederim ilginiz için,bulunduğum yerde sorup,soruşturmuştum o zamanlar bulamamıştım maalesef.Adamlar bimetalin ne olduğunu bile bilmiyorlar,parçayı gösterip sormuştum(bazı yerler,işi çok iyi bilenlerde vardı) yenisi alındı.Sağ olun marka,fiyatta vermişsiniz aklımızın bir köşesinde kalsın,ilerde lazım olacaktır muhakkak.
Tekrardan teşekkür ederim,değerli bilgiler için.

Banada boyle bir homend cayci makinasinin alt parcasi

Ekli dosyalar

• images (1).jpg
    images (1).jpg
    7 KB · Görüntüleme: 8

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn