Kesit ve kablo seçimi

myaldiz

Üye
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu,90 metre uzaklıkta her 15 metrede 4 adet trifaze priz konulacak.bu prizlerde kaynak makinası çalışacak.bunun için kablo kesiti ne olmalıdır ve bu kablo ttr mi yoksa antingron olmasımı daha iyi olur.ayrıca antingron ve ttr kablo arasında ne fark var. (Akım taşıma olarak falan).teşekkür ederim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Merhaba arkadaşlar benim sorum şu,90 metre uzaklıkta her 15 metrede 4 adet trifaze priz konulacak.bu prizlerde kaynak makinası çalışacak.bunun için kablo kesiti ne olmalıdır ve bu kablo ttr mi yoksa antingron olmasımı daha iyi olur.ayrıca antingron ve ttr kablo arasında ne fark var. (Akım taşıma olarak falan).teşekkür ederim.

Çalışacak kaynak makinelerinin toplam gücü nedir.

Makinalar eski bişey bulamadım.nasıl olacak bilmiyorum.

Elektrik tesisat larında hele hele uzun mesafe lerde ttr kablo kullanmayın.Antigron kablo klemens bağlantıları Ttr kabloya göre daha sağlam olur.Makineleriniz etiketlerine bakıp buraya yazarsanız size gerçek çi bir bilgi verebiliriz

Arkadaşlar bu kablolar tavadan gidecek.(ttr ve antingron açısından).birde makinalar eski olduğu için etiketi falan kalmamış.

Giriş kabloları 4 lük ve 6 lık.ayrıca ttr kablo tavadan giderse sıkıntı olur mu

Giriş kabloları 4 lük ve 6 lık.ayrıca ttr kablo tavadan giderse sıkıntı olur mu
4 lük kablo havada 26 A 6 lık kablo 33 A çeker bu bilgilere göre çekeceğiniz kablonun kesitini belirleyin ttr kablo konusuna gelince ttr kablo ile tesisat olur ama benim tavsiyem uzun ömürlü olması ve sorunsuz çalışması için antigron kullanın mesafe niz uzunsa Ttr den uzak durun.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,916
Son üye
adil.degirmenci

Yeni konular

Geri