Kesit Noktasi tanimlama

rercan

Üye
merhaba . sorunumu ornek uzerinden anlatmak istiyorum.

simdi sigortanin 13 nolu ayagindan klemensin 10 nolu ayagina giden 10 isminde kesit notkasi tanimladim. ama kesit noktasi sigorta nin 13 nolu ayagindan geliyor. klemens sayfasinda 10 nolu ayaga gelen kesit noktasinin ismi 10 olmus oluyor. ama ben bunun nerden geldigini daha acik anlamam lazim.
istiyorum ki sigorta sayfasindaki kesit noktasinda klemensin tarafindaki kesit noktasinin ismi yazsin , ayni sekilde klemens sayfasindaki kesit noktasinda da sigortanin sayfasindaki kesit noktasinin ismi yazsin.
umarim anlatabilmisimdir. yardimci olursaniz sevinirim.
Tesekkurler.

merhaba . sorunumu ornek uzerinden anlatmak istiyorum.

simdi sigortanin 13 nolu ayagindan klemensin 10 nolu ayagina giden 10 isminde kesit notkasi tanimladim. ama kesit noktasi sigorta nin 13 nolu ayagindan geliyor. klemens sayfasinda 10 nolu ayaga gelen kesit noktasinin ismi 10 olmus oluyor. ama ben bunun nerden geldigini daha acik anlamam lazim.
istiyorum ki sigorta sayfasindaki kesit noktasinda klemensin tarafindaki kesit noktasinin ismi yazsin , ayni sekilde klemens sayfasindaki kesit noktasinda da sigortanin sayfasindaki kesit noktasinin ismi yazsin.
umarim anlatabilmisimdir. yardimci olursaniz sevinirim.
Tesekkurler.
Program olarak eplandan bahsetiyorsunuz galiba.Kesinti noktalarına aynı ismi vermeniz gerekiyor. Yoksa sinyal takibi yapamaz. Dediğiniz yapmak için gösterge kısmından çapraz referanstaki karşı hedef seçeneğini seçer iseniz nereden geldiği nereye gittiğini görebilirsiniz. Göstergeden kesit noktası adını kapatırsınız.İstediğiniz olur.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı_1.PNG
    Ekran Alıntısı_1.PNG
    8.6 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Alıntısı_2.PNG
    Ekran Alıntısı_2.PNG
    8 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Ilginiz icin tesekkurler. Evet Eplan kullaniyorum. Belirtmeyi unutmusum. ozur dilerim.
anlattiginizi anlayamadim. benim eplan almanca . tam olarak neye karsilik geldigini bilemiyorum. bir kac resim ile izah edebilir misiniz ?

Ilginiz icin tesekkurler. Evet Eplan kullaniyorum. Belirtmeyi unutmusum. ozur dilerim.
anlattiginizi anlayamadim. benim eplan almanca . tam olarak neye karsilik geldigini bilemiyorum. bir kac resim ile izah edebilir misiniz ?
İşinize yarar umarım

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı_1.PNG
    Ekran Alıntısı_1.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Alıntısı_2.PNG
    Ekran Alıntısı_2.PNG
    11.1 KB · Görüntüleme: 7
  • Ekran Alıntısı_3.PNG
    Ekran Alıntısı_3.PNG
    28.5 KB · Görüntüleme: 8
  • Ekran Alıntısı_4.PNG