Kesintisiz Çalışacak Motor Lazım

Kazım15

Üye
Sürekli Çalışacak Tek Fazlı Motoro İhtiyacım Var..

Hangi Motor Isınmadan uzun süreli Çalışır ve kalitelidir

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Sürekli Çalışacak Tek Fazlı Motoro İhtiyacım Var..

Hangi Motor Isınmadan uzun süreli Çalışır ve kalitelidir
güzel insan, hani 250 gram aklım var onu da boşa harcatma,
bu motor ne iş yapacak?
kaç voltta çalışacak?
iş yükü nedir?
namı Kemalin fıkrası gibi" bu mektup nereye gider" diye sorma şu soruyu

bu motor ne iş yapacak?
kaç voltta çalışacak?
iş yükü nedir?
pardon pardon çok özür dilerim tek fazda demişsin, ihtiyarlık işte bazen gözlüksüz okumaya çalışıyorum olmuyor.ha bu arada namı Kemal kim diye boşuna düşünme hepimizin hatası biz onu Namık Kemal fıkraları olarak biliyoruz. hani ben Namık Kemali bilmiyorum diyorsan yine kendini itina ile denize atabilirsin.

Nasıl bi ortamda ve ne için kullanacağın onemli
Bu şekil de tek fazdan 3 faz üretmem lazım
bu motor ne iş yapacak?
kaç voltta çalışacak?
iş yükü nedir?
Bu şekilde Tek Fazdan 3 faz kullanmam lazım
üretim.jpg

Merhaba. Bu çevirici düzenekte monofaze asenkron motor en uygunu olur. Monofaze asenkron motor, ister 3 fazlı oto şarj dinamosunu ister başka 3 fazlı bir alternatörü çevirip 3 fazlı elektrik üretsin, bu monofaze elektrik motorunun anma elektrik gücü redüksiyonla çevirdiği taraftaki 3 fazlı alternatörün anma gücünden daha düşüğü seçilmedikçe (enerji, mekanik kayıplar nedeniyle daha üzerisi seçilip) tahrik görevli bu monofaze asenkron motorun sarımlarında güç yetmezliğiyle aşırı ısınma olmayacaktır. Enerji (güç) olarak verdiğimizden biraz daha azını kayıplarla aldığımızdan (enerjinin korunumu kanunu, enerji verimi kanunları gereği) bu tahrikte kullanılan monofaze asenkron motor gücünü bir tık daha güçlüsü (üstü) olarak seçmek daha mantıklı olur. Bu çevirici düzenekteki çeviren motor gücü seçimi, elektrojen (jeneratör) gruplarının ilk kısımdaki çeviren güç olarak kullanılan içten yanmalı motor güçlerinin seçimi için de ayni şekliyle geçerli olur. Kolay gelsin.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri