Kesici uzaktan kapatma sorunu

Bir kesici Scada sistemi üzerinden kontrol ediliyor. Kesiciden 5 adet dijital input alınıyor. Bunlar kesici açık, kesici kapalı, DC power ok, genel arıza ve kesici kapamaya hazır. Out put olarak ise geri döngüde kesici açık ve kesici kapalı bilgileri alınıyor.
Kesici kapalı enerjili 1 pozisyon unda scadadan actiriyorum açıyor tekrar kapattirmaya calistigimda kapatmiyor salta gidip kapatıyorum sorun nedir. Bu sistem mantalitesinde akış nasıl gerçekleşir.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir kesici scada sistemi üzerinden kontrol ediliyor. Kesiciden 5 adet dijital input alınıyor. Bunlar kesici açık, kesici kapalı, DC power ok, genel arıza ve kesici kapamaya hazır. Out put olarak ise geri döngüde kesici açık ve kesici kapalı bilgileri alınıyor.
Kesici kapalı enerjili 1 pozisyon unda scadadan actiriyorum açıyor tekrar kapattirmaya calistigimda kapatmiyor salta gidip kapatıyorum sorun nedir. Bu sistem mantalitesinde akış nasıl gerçekleşir.

Söz konusu imputların bir kısmı gelmiyor olabilir. Kapama lojiğindeki blokajlardan bazıları yanlış okunuyor olabilir. (senkron durumu , ayırıcı ve topraklayıcı pozisyonu gibi). Kontrol cihazının ilgili kontağı forse olmuyor olabilir. Kesici lokal konumda kalmış olabilir.

Kolay gelsin...

Söz konusu imputların bir kısmı gelmiyor olabilir. Kapama lojiğindeki blokajlardan bazıları yanlış okunuyor olabilir. (senkron durumu , ayırıcı ve topraklayıcı pozisyonu gibi). Kontrol cihazının ilgili kontağı forse olmuyor olabilir. Kesici lokal konumda kalmış olabilir.

Kolay gelsin...
PLC dilinde forse bir kontağı gerçek durumundan farklı bir duruma müdahale ile zorlamaktır . Yani sizin dediğiniz gibi bir kontağın doğal yoldan konum değiştirmesi ya da değiştirememesi forse diye adlandırılmaz .

Kesicinin uzak ve yakın kilidi ya da bağlantısı vardır. Eğer uzak konumdaysa uzaktan kapatırsın ve yakından kapamaya izin vermez, yok eğer yakın konumdaysa yakından kapatırsın ve uzaktan kapamaya izin vermez. Açma işlemini ise her iki konumda da uzaktan ve yakından yapabilirsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri