Kesici uçlar için güzel bir çözüm

askinaslan

Katılımcı Üye
Freze uçları çok çeşitli idi. Herbiri bir yerde. Aldığım ucu bulamayıp tekrar almaktan bıktım. Cad, cam ve işlemesi topu topu 1 saat sürdü. Bilseydim daha önce yapardım. Ağaç çam üzerine birde keten yağı mis gibi oldu. Sizce......
20171231_212834.jpg

Güzel olmuş elinize sağlık, tez zamanda boş alanları doldurmanızı dilerim :).

Benim dikkatimi arkadaki demir malzemeler çekti onlarla ne yapıyorsun abi :D

Benim dikkatimi de ucunda rulman olan takım çekti sol arkada:rolleyes:

Benim dikkatimi arkadaki demir malzemeler çekti onlarla ne yapıyorsun abi :D

Faruk onlar taşlanmış pleyt olarak kullanıyorum. Biride kauçuk kalıbı yaptırmıştım sağda duran.

Yusuf zamanında kenar bulucu olarak kullanıyordum. Çokta güzel çalışıyor. Spindela tak spindelı çalıştır ve parçaya yanaş tam değdiği anda rulmanın dış kasnağı sabit duruyor d.nmüyor. rulmanın yarıçapı kadar yüzeyden uzaksın demektir. Hatta rulmanın dış kasnağına asetatlı kalem ile birkaç çizgi at yüzeye değdiği anda hemen görüyorsun dış kasnağın dönüşünün durduğunu.

Güzel olmuş elinize sağlık, tez zamanda boş alanları doldurmanızı dilerim :).
Daha yeter almaktan bıkmıştım zaten.

Karbür olunca zaten yanına yanaşılmıyor. 10 luk 4 ağız 0.5 köşe radüyüslü 200 tl civarı. Şaka biyana kesici uçların toplamı routerdan pahalıya gelecek neredeyse.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Çok güzel olmuş elinize sağlık ne zamandır yapmayı planladığım ama bir türlü yapamadiğim şeylerden birtanesi. çalışma ortamının tertibi için gerekli malzemeleri yapmamakla bir türlü önüne geçemediğim karmaşıklığa oldukça fazla vakit harcıyorum aslında. şuan depoyu bir iki gün çalışıp düzene sokmadan herhangi bir çalışma yapılabilecek gibi değil. aslında şu alışkanlıkta önemli, bir malzeme ile iş bittikten sonra geri yerine koymak yoksa belli bir müddet sonra her şey bir birine giriyor. geçen gözümün önündeki penseyi 10 dk boyunca aradım halbuki zamanında yerine assaydım hiç vakit kaybı yaşamayacaktım.

Yusuf zamanında kenar bulucu olarak kullanıyordum

bu aynı zamanda torna aynasına yerleştirilen parçayı düzlemek içinde kullanılıyor sanırım. malum tornaya merak saldık bu günlerde fazlaca torna videosu izliyorumda. Siparişini verdik bakalım tornanın. sanki kullanmaya pek fırsatımız olacakmış gibi.

videoda 10.50 dk

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri