Kesici rölesi SİMENS SIPROTEC 7SJ62

Selam arkadaşlar bu kesici de tam bilmiyorum ancak akım trafosu değişikliği yapıldıktan sonra faz sırası karıştırılmış diye rölenin arkasından 3 tane bağlantı çıkarılmış ve bu şekilde bırakılmış ampermetrenin bir tanesi göstermiyor benim öğrenmek istediğim bu röle bu hataları verirken hatta ki bir arıza durumundan dolayı kesici açabilirimi
IMG_20200425_220521.jpg
?
Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Akım bağlantılarında hata varsa açmayabilir.
Akım trafoları aynı değerdekiler ile değişme-
di ve büyük takıldı ise,daha büyük değerlerde açmaya sebebiyet verirki bu tehlikeli bir durumdur.Röle dokümanından
çıkan uçların hangi devreye ait olduğunu
bulmanız gerekir.Belkide,açma kontak uç-
larıdır mesela.

Son düzenleme:
Akım bağlantılarında hata varsa açmayabilir.
Akım trafoları aynı değerdekiler ile değişme-
di ve büyük takıldı ise,daha büyük değerlerde açmaya sebebiyet verirki bu tehlikeli bir durumdur.Röle dokümanından
çıkan uçların hangi devreye ait olduğunu
bulmanız gerekir.Belkide,açma kontak uç-
larıdır mesela.
Paylaştığınız dökümanlar çok ayrıntılı ve ben bu konuya tam hakim olmadığım için hangi uçların açma devresi bağlantısı olduğunu bulamadım o konuda yardımcı olabilirseniz yani rölenin şu isimli bağlantı uçları boş ise arıza durumunda açma yapmaz diye çok iyi olur , bilgileriniz için teşekkür.
IMG_20200425_220528.jpg

Kusura bakmayın meslektensiniz diye cevaplar verilmiş, fakat yeni başlamışsanız veya çok hakim değilseniz devam etmeniz doğru değil tehlikenin farkındasınızdır ve kimseyi sorumlu tutmanız doğru olmaz. Bu sebeple cevapların devamı gelmeyebilir, mesaj gelir de uygularsanız sorumluluk sizin.

Öncelikle toprak kaçağını gidermeye bakın.

710 sayfa dokümanı olan çok kalite bir röle.
Profesyonel yardım almanız zorunlu.Buradan
yapılacak yardımlar,uzaktan tansiyon ölçme-
ye benzer.Madem bir akım trafosu değişikli-
ği var,sadece bağlantıların değil,fonksiyon
testlerininde gözden geçirilmesi zorunluluğu
var.

Kusura bakmayın meslektensiniz diye cevaplar verilmiş, fakat yeni başlamışsanız veya çok hakim değilseniz devam etmeniz doğru değil tehlikenin farkındasınızdır ve kimseyi sorumlu tutmanız doğru olmaz. Bu sebeple cevapların devamı gelmeyebilir, mesaj gelir de uygularsanız sorumluluk sizin.

Öncelikle toprak kaçağını gidermeye bakın.
Haklısınız benim amacım sadece kesicinin açması için kontak uçları bağlımı değilmi onu öğrenmek bağlamak değil arızayı bir önceki kesici görüyor eğer bu kesici açma yapamıyor ise arıza bu kesicinin önün deki hatta kalma ihtimali var eğer açma yapamıyor ise profosyenel birini getirip röleyi tam çalışır hale getirecez.

Röleniz süper kaite bir röle.Sisteminiz bir
santral veya önemli bir tesis olsa gerektir.
Kendisinden önce başka bir selektif sistem-
le korunuyor olması yeterli emniyet sağla-
maz.Çünki,oradaki set değerleri daha üst
değerlerdir.Herkesin herşeyi biliyor olması
beklenemez.Önemli olan,insanın,bilmediğini
biliyor olmasıdır.Tam testleri yapabilmek için
pahalı cihazlara ihtiyaç vardır.Bu ancak,pro-
fesyonel çalışan ekiplerde bulunabilir.Aslında
azami 5 yıldabir bu testlerin tekrarlanmasın-
da da yarar var.Bu bahane ile,diğer koruma
sistem çalılırlık testlerinin gözden geçirilme-
sinde yarar vardır.Gelen ekipten,kendiniz için
ihtiyaç duyduğunuz bilgileride birinci elden ve doğru olarak alırsınız.Durumlar ! müsait
iken,test işlemleri organizasyonunu yapmak-
ta yarar var.

Merhaba
geçmiş olsun .profesyonel yardım almanız gerekli .
en kısa zamanda çözümlemeniz . kendiniz işlem yapmamanız .
sonucunu buraya ayrıntılı olarak buraya yazmanız .
röleciden bilğiler almanız .sistemi fotolamanız ve video çekmeniz , sistemin bağlantılarını numaralandırmanız ,+ akım trafosunu bağlantıları numaralandırılması . kablo renkleri vs gibi
projelendirmeniz .

röle içeriği için kopyalama proğramı varmış herhalde .
arıza tesbiti açısından alt link ürün klavuzu + foto bilği edinmenizde .
röleciye soru sorarken ön bilği olması açısından yararı !!!

https://cache.industry.siemens.com/...t_903631/v1/7SJ62_64_Manual_A1_V040002_tr.pdf

bu link ürün klavuzu verilerini hep elinizde olmuş olur bilğisayara kayıt etmeniz
ve
pdf ile sayfa bul kısmına yazı ve numara verip içerik bulunması kolaylığı
ve içeriğin üzerine gelip tıklayıp diğer bölümlere geçişler .

bilği açısından foto ektenmiştir .

FAZ SIRASI.png

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler