Kendin yap cep osiloskopu

koçlu

Katılımcı Üye
Selamlar
Yeni kendin yap projem cep osiloskop'una bu gün başladım.
Genel özellikleri şöyledir;
-2x60mhz
-Spectrum Analyzer
-PC ve Android'de destek yazılımı
-3.5 inç ekran
-MK stm32f407vgt6
-Dahili sinyal jeneratörü.
Projeyi 2 haftada bitirmeyi planlıyorum.

Ekli dosyalar

• 100.jpg
    100.jpg
    410.8 KB · Görüntüleme: 58
Teşekkürler,bir şeyler yaptıkça ihtiyaçlar doğuyor.
Ustam size zahmet sorun olmazsa, kaynak linki veya şema da yeterli olur sanırım, projelerinizde maliyet olabilecek karşılaşılabilecek sıkıntıları da ekler misiniz mesajlarınıza?

kaynak linki veya şema da yeterli olur sanırım, projelerinizde maliyet olabilecek karşılaşılabilecek sıkıntıları da ekler misiniz mesajlarınıza?
Tüm dökümanlar burada var.
https://yadi.sk/d/QJmF7P2byAYma
En büyük sıkıntı komponent temini,komponentlerin orjinal olması gerekiyor.Aliexpress'ten falan kesinlikle alınmaması lazım.Ekran,bnc fiş,buton olabilir ama entegreler kesinlikle olmaz.Yazarda özellikle belirtmiş bu konuyu.
Ben komponentleri temin ederken ad8129arz'yi 2 tane alacağıma 1 tane almışım,şimdi kara kara düşünüyorum 1 taneyi nasıl alacağım diye.

Konu ile ilgili olarak teknik detay isterseniz buralardayım.
Ancak bir cihaz yapmak ile bir ölçü aleti yapmanın arasındaki farkların sizi çıldırtabileceğini belirtmek isterim.

Tüm dökümanlar burada var.
https://yadi.sk/d/QJmF7P2byAYma
En büyük sıkıntı komponent temini,komponentlerin orjinal olması gerekiyor.Aliexpress'ten falan kesinlikle alınmaması lazım.Ekran,bnc fiş,buton olabilir ama entegreler kesinlikle olmaz.Yazarda özellikle belirtmiş bu konuyu.
Ben komponentleri temin ederken ad8129arz'yi 2 tane alacağıma 1 tane almışım,şimdi kara kara düşünüyorum 1 taneyi nasıl alacağım diye.
HEr projede demek istemiştim UStam ...

Konu ile ilgili olarak teknik detay isterseniz buralardayım.
Ancak bir cihaz yapmak ile bir ölçü aleti yapmanın arasındaki farkların sizi çıldırtabileceğini belirtmek isterim.
İlginiz için teşekkür ederim,biraz ilerleyeyim mutlaka takılacağım yerler çıkacaktır.Size danışmaktan mutluluk duyarım.Aslında bu aletleri yapmamın nedeni,5.1 lambalı ses sistemini düzgün yapabilmek için.

İlginiz için teşekkür ederim,biraz ilerleyeyim mutlaka takılacağım yerler çıkacaktır.Size danışmaktan mutluluk duyarım.Aslında bu aletleri yapmamın nedeni,5.1 lambalı ses sistemini düzgün yapabilmek için.
Bilirsin ki ben yanlış yönde olan arkadaşları köteklerim :D
Lambalı bir cihaz yapmak ile osiloskopun ilişkisini anlayamadım.
Lambalı bir cihazın ilk gereksinim duyduğu cihaz dbm metredir ve mikrovoltları ölçebilmelidir.
Üstelik bu dbm metrenin band genişliğinin en azından 100-200KHz olması istenmektedir.

HEr projede demek istemiştim UStam ...
Memnuniyetle veririm,birilerinin bir şeyler yapmasına vesile olmak beni mutlu eder.
Bilirsin ki ben yanlış yönde olan arkadaşları köteklerim :D
:)Sıkıntı yok bu konuda:).
Lambalı bir cihaz yapmak ile osiloskopun ilişkisini anlayamadım.
Lambalı bir cihazın ilk gereksinim duyduğu cihaz dbm metredir ve mikrovoltları ölçebilmelidir.
Üstelik bu dbm metrenin band genişliğinin en azından 100-200KHz olması istenmektedir.

Kutupsuz kondansatörlerin bağlantı yönlerini bulabilmek için gerekli gördüm.
Ayrıcada her zaman lazım oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri