Kendi sanatına saygısı olmayanın kişiliğinede saygısı kalmaz

yavuz31

Usta Üye
arkadaşlar elektrik çi veya teknisyen olarak ben ve arkadaşım farklı yerlerde çalıştığımız fabrikalardan ücretimiz az diye istifa ettik ve hakkımız verilmese dahi değerini almadığımız yerlerde çalışmayacağız şuan itibari ile adana piyasasında en az 30 kişi elektrik dalları üzerine iş gücü açığı var ve biz buralara onların belirlediği 900-1200 tl arasında maaşa çalışmama kararı aldık tüm meslektaşlarımıza sesleniyoruz meslek sanaat ve hakkınıza tecavüz ettirmeyin isteyebileceğiniz alabileceğiniz en yüksek miktarı isteyin aç değilseniz düşkün değilseniz sabredin mücadele edin sizden ricam (aciz) kalmadıysanız çaresiz değilseniz 1200 tl gbi fiyata tüm fabrikanın arıza ve işlerini el aletlerini seyehatlerinizi ve mesai ücreti olmadan çlışmayın mümkünse çıkın

yazdıklarım şahsi fikrimdir kimseyi bağlamaz ve beni hesap vermeye sebep kılmaz

hatam varsa özür dilerim

selam yavuz sence ortalama maas ne olmalı ben 1500tl alıyorum normalmi

adana için en düşük maaş 1500 tl dir belini incitmemen kaydı ile çünki işveren için adanada 1300 tl maaş mühendise veriliyormuş gibi geliyo işverene sonundada o paranın acısını çıkarmak için ya ücretsiz mesai ya %25 ya yemek kötüleştirilir yada usta adam boş zamanında bardak yıkatır bu insanları kınıyorum nefretle hemde

Örgütlü olmazsanız hiçbir işe yaramaz, olsanız dahi fazla bir etkiniz olmaz..neticede çalışmadan hayatta kalınmaz..
ama bir adım atmış olursunuz,sizden sonrakiler ikinci adımı atar..
mücadeleyi çalışırken verin..

Fiyatı kabul edip girdiyseniz bence itiraz hakkı yoktur. işveren fiyat belirlemiş isteyen buyursun çalışsın demiş çalışmak istemeyende daha fazla ücretle çalıştıran bi firmaya gitsin demiş açık net. Daha fazla ücret veren bi firma bulmalısınız yada işi bırakmak yerine çalışırken isteğinizi talep etmelisiniz vermek istemeyen vermez zorla değil güzellikle olur bu işler.

zaten bu sebepledirki 22 yıl serbest kendi işimi son 2 yılda fabrikada çalıştım 22 yıl serbest çalışmamın sebebi az ücreti içimden sessizce protesto idi ilkdefa sesli düşünüyorum bu belki meslektaşlarıma belkide işverene sitemdi ama ömrüm olursa bir 22 yıl daha çalışmayacağım kendi işimi serbest yapacağım imkanı olabilen protesto etsin amma sesli amma sessiz çalışmaya mecbur ise çalışıyormuş gibi yapsın işverenler yanlış anlmasın hak yemiyoruz sadece verilen ücret kadar çalışın diyorum ben kendini ucuza ve sırf patronuna yalakalık olsun diye satanıda kınıyorum ben 22 sene 5 çocukla serbest çalıştım ne aç kaldım nede sefil yaşadım rızkı veren belli zannedersem rızık garanti altındayken iş garantisi isteyene şaşarım

Sonun kadar haklısın arkadaşım, bu mücadeleni her yerde duyurman lazım. Şaka gibi ücretler, asgari ücret bile 800 tl oldu hala ustalara verilen rakamlara bak. Çalıştığım yerde saat 10 da gelip 3 te kaçan tipler 2 bin küsür para kazanırken, bu mesleği yapanlarala alay etmektir bu rakamlar.

Konuyu güzel açmışsınız ama sonra yanlışa düşmüşsünüz..
söylediklerinizde çelişkiler var,kendini ucuza satmak diye birşey olmaz...herkes serbest çalışacak diye de birşey olmaz..
herkes serbest çalışsa rızkınızı çıkarabilecekmisiniz bakalım, o zamanda fiyatlar düşecek!
serbest nasıl çalıştınız,sigorta var mı ,sosyal güvenlik ,emeklilik ne alemde...
işyerinde çalışıyormuş gibi yapılmaz..
bulunduğunuz bölgede sesinizi duyurmak için ne yapıyorsunuz,birlik beraberlik var mı...

Konuyu güzel açmışsınız ama sonra yanlışa düşmüşsünüz..
söylediklerinizde çelişkiler var,kendini ucuza satmak diye birşey olmaz...herkes serbest çalışacak diye de birşey olmaz..
herkes serbest çalışsa rızkınızı çıkarabilecekmisiniz bakalım, o zamanda fiyatlar düşecek!
serbest nasıl çalıştınız,sigorta var mı ,sosyal güvenlik ,emeklilik ne alemde...
işyerinde çalışıyormuş gibi yapılmaz..
bulunduğunuz bölgede sesinizi duyurmak için ne yapıyorsunuz,birlik beraberlik var mı...

1-bu konu veya buna benzer bir konu daha önce açılmamış sanırım
2-kendini ucuza satmak kelimesini mesleğini anlayacağınızı zannetim ama bir kelime nelere kadir
3-fiyatlar zaten hiç bir zaman yükselmediki düşsün (250 tl ye 1 daire tesisatı yapılırsa olacağı bu)
4-belirli zamanlarda sigorta olmuştur olmadığı zamanlarda yeşil kart ve ya diğer
5-5000 gün sigortası olan emekli olamıyorki siz emekliden bahsetmişsiniz 60 yaşında genel vefat ömrü hesap ederseniz zaten emekli olan ya 2 yıl yada hiç emekli maaşı alamıyor 35 yaşında ölürsem zaten 1800 gün var eş ve çocuğa maaş bağlanıyor
6-ses mi denize düşseniz herkes olanüstü olay diye foto ve telefona sarılıyo resim çekmek için dernek ve odanız sizi satıyor hangi ses

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri