Keb invertör (E-PUCH) arızası

aris73

Üye
Elimde keb marka combivert invertör var. Her sabah E-PUCH diye bir arıza veriyor "power unit changed" arızası veriyor Türkçesi güç unitesindeki değişiklik sanırım Resetleyin diye kataloğunda yazıyor ancak reset almıyor enerjiyi kesiyoruz geri veriyoruz yinede aynı hata veriyor. 1 saat sonra enerji kesip verdiğimiz de invertör düzeliyor. Buna bağlı bir frenleme dirinci var bundan olabilirmi?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sn. aris73

Bahsettiğiniz marka sürücüyü hiç kullanmadım ama bakımcı mantığıyla şunları söyleyebilirim.Öncelikle frenleme direncinden şüpheleniyorsanız bağlantısını söküp ayarlarından da off yapıp drençle alakalı olup olmadığına bakın.İkincisi resetlenmemesi arıza sinyalinin sürekli geliyor olmasından kaynaklanır.Ayrıca türkçeye karşılığı güç BİRİMİ değişti dir.Burdan yola çıkarsak bir ayarının değiştirilmiş olabileceğini söyleyebiliriz.

Son olarak eğer sürücü ayarlarının bilgisayarda back-up ı varsa, yeniden yükleyip ayar deneyebilirsiniz.İyi çalışmalar

dostum power unitesinde sorun var tamir edilmisi lazım onun

birde keb marka sürücülere reset atamazsınız fabrika ayarlarına geri çevirmek imkansız gibidir proğramlara girmeniz için şifre ister

kardeş bendede keb inverterlerden 10 kadar var E:pU hatası veriyordu uğraştım ama hiç bir yere varamadım servisi arızayı çözüyor ama elekronik tamiri yapan arkadaşlar bulamadılar keb inverterlerin 10 taneside servise farklı zamanlarda gitti şimdi hiç bir sorun kalmadı ama dediğim gibi 10nu da gitti keb inverterler sorunlu ve çok karışık inverteler bendeki inverterlerde herhangi bir arızaya geçtiği zaman bende reset atamıyorum kapatıp açmam gerekiyor kapatıp açıncada düzeliyor

KOLAY GELSİN

dostum biz keb marka inverterlerin deyil sadece bütün marka inverterlerin tamirini yapmaktayız keb combivert f3 f4 f5 serisi hepsini tamiratını yapmaktayız 212 674 90 63

Arkadaş KEB inverterlerin Türkiye genel Distüribitörü var neden onlardan yardım istemedin.? index

e puch arızası arkadaşlarında bahsettiği gibi güç ünitesinde meydana gelen arıza demektir.hatayı resetleyebilmen için bazen enerjiyi kesip tekrar vermek yeterli ama eğer reset almazsa sy.3 parametresine gelip enter yapman gerekiyor. ancak dikkat sürücü reset alır ancak çalışmazsa parametreleri tekrar gözden geçir çünkü fabrika ayarlarına geri dönebiliyor. bu reset işlemini bi çok kere denedim işe yarıyor emin olabilirsin

slm
benimde çalıştığım yerde bu invertörden vardı.
sürekli bu arızayı veriyordu
hava ile soğutunca geçiyor du.denemeni isterim
ayrıca devresine bağlı termik varsa termik ayarını artırınca hemen reset alıyor.bunları bi konyrol et istersen

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri