Kaynak makinesi tavsiyesi rica ediyorum.

Sanırım en küçük 5 litrelik tüpler var. Birçok firma ilk tüp alındığında depozito olarak tüpün parasını da alıyor. Bazı firmalar (Linde mesela) ise tüpü kiralıyor.

Yalnız kabaca bir hesapla, 5 Litrelik bir argon tüpü, 750 litre sıkışmış gaz içerir. Çelik kaynağı için de kabaca 7.5 l/dak gaz akışı desek, 100 dakika sonra bu tüp biter :)

Benim Fimer için bir torch takımı aldım ama hiç kullanmak nasip olmadı. Hazır konu canlamışken, argon tüpleri kaçar litrelik oluyor? Benim ufak bir tüpe ihtiyacım olur fakat tüp hacimlerini bilmiyorum. Mesela piknik tüpü gibi ufak argon tüpü bulunur mu? :)
bulunduğunu öğrendim fakat fiyat bilgim yok

Merhaba.

Ben de hemen hemen aynı ihtiyaçlarla bir kaynak makinesi alacağım. Şu ürüne ne dersiniz acaba?

https://urun.n11.com/kaynak-makines...0-set-kaynak-makinasi-160-amper-kl-P310563154

Yanında avuç taşlama ve 10 tane de kesme taşı hediyesi ile birlikte 1100 TL olduğu için bunu tavsiye ettiler. Hediyesi çok da önemli değil aslında, avuç taşlamam var zaten ama makine hakkında yorum yapabilecek kimse varsa çok sevinirim. "O fiyata git şunu al daha iyi." diyebileceğiniz makineler varsa, onu almayı tercih ederim.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba.

Ben de hemen hemen aynı ihtiyaçlarla bir kaynak makinesi alacağım. Şu ürüne ne dersiniz acaba?

https://urun.n11.com/kaynak-makines...0-set-kaynak-makinasi-160-amper-kl-P310563154

Yanında avuç taşlama ve 10 tane de kesme taşı hediyesi ile birlikte 1100 TL olduğu için bunu tavsiye ettiler. Hediyesi çok da önemli değil aslında, avuç taşlamam var zaten ama makine hakkında yorum yapabilecek kimse varsa çok sevinirim. "O fiyata git şunu al daha iyi." diyebileceğiniz makineler varsa, onu almayı tercih ederim.

Şimdiden teşekkürler.
Merhaba ben çiftçiyim ama ek olarak ağırlıklı kaynak makinası alıp satıyorum sahibinden gibi sitelerden bu gösterdiğiniz makina tamamıyla çin malı
Bu boyutta 10 bin tl nin üzerinde çok makina sattım
Ömürlük kulanıcam diyorsanız iyi bir makina alın bunu alacağınıza bi iki bin daha koyun ikinciel kaliteli makina alın
Tabi bu benim görüşüm
Bana göre kullandığım ve satış yaptığım kaynakçıların görüşlerine baktığımda
Dünyada en iyi makinalar:
1.ewm
2.fronius
3.kemmpi
Miller. esab. thermal arc. lorch vb.. Diye gidiyor ha ben ucuz alacağım derseniz askaynağın böle yeşil küçük modelleri var askaynak 185super gibi fiyatı bunla aynıdır çok sağlam makina üzerindeki karttaki yazılar bile türkçe

Sanırım en küçük 5 litrelik tüpler var. Birçok firma ilk tüp alındığında depozito olarak tüpün parasını da alıyor. Bazı firmalar (Linde mesela) ise tüpü kiralıyor.

Yalnız kabaca bir hesapla, 5 Litrelik bir argon tüpü, 750 litre sıkışmış gaz içerir. Çelik kaynağı için de kabaca 7.5 l/dak gaz akışı desek, 100 dakika sonra bu tüp biter :)
100 dakikalık tüp bana birkaç yıl gider.

100 dakikalık tüp bana birkaç yıl gider.
Argonda tabi kulanıcağın torç ve porselenin boyutu ve yapılacak metalin cinsi doğrudan gazı etkiler bu değer 9lt dakkikada ile 15 arası genelde böyledir ben standart demir ve çelikte 12 litre dakikada kullanıyorum 5 litre tüpün ne kadar basınçlı olursa olsun 100 dk sürekli kaynak yapmaya yetmeyeceğine eminim [emoji3526]

Kaynak makinası kadar üzerindeki ekipmanlar da çok önemli
tavsiye edilecek en iyi ekipmanlar
MATSAN kaynağın bence

Bir tamirci olarak kesinlikle "PFC" özelliklegi olan bir cihaz almayın. Ki ureticilerde bu özellikten vazgeçmiş durumdalar uzak durmanızı tavsiye etmemdeki en büyük etken tamir konusunda çok daha az tamir olma şansları olmasıdır. Saygılarımla

pfc enerji tasarufu için vardı pc psularında ki amacı tasaruf etmesi.

Bir tamirci olarak kesinlikle "PFC" özelliklegi olan bir cihaz almayın. Ki ureticilerde bu özellikten vazgeçmiş durumdalar uzak durmanızı tavsiye etmemdeki en büyük etken tamir konusunda çok daha az tamir olma şansları olmasıdır. Saygılarımla

yanlış bir bilgi. mesaj eski ama düzeltmek gerekir. uzun süredir üretilen tüm kaynak makinalarında (bobinli veya trafolu olanlar hariç) aktif pfc ve inverter elektronik devreleri mevcuttur. PFC, inverter, vs vs gibi kaynak makinalarının üzerinde yazanlar sadece pazarlama taktikleridir. En kötüsünden en iyisine kadar hepsi benzer elektronik komponentler (kondansatör, Diyot, Çok hızlı diyot, MosFet, IGBT vs vs kullanılan elektronik devreler) ile imal edilirler.

PFC (power factor corrector) veya UPFC (Universal power factor corrector) türkçesi ile GFD (güç faktörü düzeltme) avrupa birliği direktiflerine göre güç kaynaklarında kullanımı zorunlu olan kullanıldığı yere göre değişen farklı tiplerde dizaynlara sahip elektronik devreler diye tanımlanabilir. Benzer kurallar amerika ve diğer ülkelerde de var. Burada harmonik, aktif güç veya reaktif güç konularına hiç girmeyeceğim ama
elektronik devrelere sahip kaynak makinalarının tamamında pfc ve inverter devreleri birlikte kullanılarak hem düşük maliyetli hemde enerjiyi en verimli şekilde kullanılan kaynak makinaları üretilmektedir.

benzer şekilde yoğun güç harcayan bilgisayar güç kaynaklarında da aynı teknoloji kullanılmaktadır.

detayları merak edenler bu konu ile ilgili yazılmış türkçe ve ingilizce tonlarca dökümanı internette rahatlıkla bulabilirler.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri