Kaynak makinasi

özel bir üretim değilse hepsi N kanaldır. N kanal en kolay sürülen mosfettir. bir de söktüklerin gerçekten sağlam mı? mosfet testini dikkatli yapmak lazım. ben analog ölçü aletiyle tetikleyip bakıyordum. birde başka bir ölçü aletiyle ölçüyordum.

özel bir üretim değilse hepsi N kanaldır. N kanal en kolay sürülen mosfettir. bir de söktüklerin gerçekten sağlam mı? mosfet testini dikkatli yapmak lazım. ben analog ölçü aletiyle tetikleyip bakıyordum. birde başka bir ölçü aletiyle ölçüyordum.
Ben o zaman once mosfet olcmeyi ogreneyim.😀😀 Sagolasiniz.

Paskomya ustam mosfet olcmeyi ben bilmiyormuşum. Kisa devre olmayan her mosfeti saglam saniyordum. Taktiklarimi söktüm. Drainden sarj ettigimde gate ve sourcede deger okuyamadim. Source eksi drain arti ucu olarak diyot modunda sarj ettim arti probu gateye getirdigimde deger vermedi mosfet. Sanirim dogru olctum. Yani mosfetler bozuk cikti. Mosfetleri yeni alacagim. Herhangi bir n kanal 40a 600v mosfet isimi gorurmu.

Siparis ettigim mosfetleri taktim .lakin cikis voltaji dc 1.2 volt verdi. Amper yuksekti cikisa bi kablo degdirdim mosfetler yine patladi. Simdi bi takim daha mosfet buldum taktim. 60 a 600 v. Ama yine cikis voltji 1.2 volt. Nereyi kontrol etmem hakkinda fikri olan varmi.

bak birincisi araya akkor ampul girmeden elektrik verme, eğer lamba yanıyorsa mutlaka bir yerde başka arıza vardır ve mosfetlerin yabana gitmemiş olur. ölçü aleti yanıltır çıkışı mutlaka ilk önce lamba ile kontrol et parlaklığı sana çalışıp çalışmıyacağını söyler.

bak birincisi araya akkor ampul girmeden elektrik verme, eğer lamba yanıyorsa mutlaka bir yerde başka arıza vardır ve mosfetlerin yabana gitmemiş olur. ölçü aleti yanıltır çıkışı mutlaka ilk önce lamba ile kontrol et parlaklığı sana çalışıp çalışmıyacağını söyler.
Acemiyim paskomya ustam. Ampulden kastiniz 220 volt ampulu once cihaz girisine seri baglayip ,ampul yanmiyorsa cihazi fise takip ampulu kaynak cikis uclarina takarak kontrol etmek. Dogrumu anladim.

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,845
Son üye
burak_duyar

Yeni konular

Geri