Kaynak makinasi arizasi hakkinda yardim

Arkadaslar tek kartli fimer gorunumlu bir kaynak makinasinda makina cikis veriyor fakat kaynaga girdigim zaman guc kesiliyor yesil led sonuyor.kopru diyotu degistirdim kondansatorler normal gorunuyor.hararet ledi kaynaga girdigimde yanmiyor.sadece guc kesiliyor.lm324 uc 3845 var smd malzemeler.kaynak yaparken cok az ark yapiyor sonra guc kesiliyor.yanlis olan 47ohm direnc takinca yakiyor.68ohm 11w ile calisti.role mi,kondansatorlerden birimi,lm 324 veya etrafindaki smdlerden birimi deneyecegim.bi fikri olan varmi.herkese kolay gelsin

arıza roleden çıktı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ustam aynı arıza benim makina da var. İlk kaynakta az ark alıyor.makina kapanıp açılıyor. Fan çok yavaş dönüyor. Fana 4 volt geliyor. Markası kılmak fantom 200mma. Yardımcı olursanız sevinirim.

yukarıda yazdığım arıza role den çıktı.aynı şeyleri yapıyorsa seninkide muhtemelen besleme arızasıdır.kondansatörler arızalı olabilir.köprü diyotu,kondansatörleri ve besleme katındaki malzemeleri kontrol et varsa imkanın bir kaç foto yollarsan iyi olur.bu sitede bir kaç devre şeması var bakıp rolenin çalışmasına engel olabilecek bir arıza bak.makina başlangıçta bir voltaj verdikten sonra rolenin çekilmesi gerekiyor.devre şemasına bak girişte rolenin koruma dirençlerini devreden çıkardığını görürsün.role devreye girmezse bu dirençler devrede çok kalırsa bu dirençler yanar.role sesi duyuyormusun.elektronikçimisin bu işlerden anlıyormusun.anlamıyorsan hiç uğraşma daha çok masraf çıkarırsın.bu arada hangi şehirden yazıyorsun.iyi çalışmalar

Son düzenleme:
Ustam herseye hayırlı işler diliyorum. Bu tek kartlı fimer benzeri kart şeması elinde olan yardimci olabilirmi.smd mazeme li steel weld 200 amper kafamı çok karıştırıyor devreyi analiz eden varmı zener falan sıkıntı yaşıyorum bir yol haritası olan usta lütfen kardenizli ustam sana zahmet yol göster başarılar herkeze

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri