Kaynak makinası besleme kablosu seçimi

kalelik39

Üye
Arkadaşlar merhaba manisa merkezden yazıyorum sormak istediğim bi husus var.
Magmaweld ministick 140 amper kaynak makinası almayı düşünüyorum, amatör kullanıcıyım atölyemde kullanacağım ancak evin sigorta panosuyla atölye arasında 30 metre mesafe var girişten kablo çekecek olursak kaçlık kablo kullanırsam amper düşmez. Yada evden en yakın mutfak var ordanda 15 metre oluyor mutfaktan çekersem evin tesisatına zarar verirmi. Daha önceden ustaların epey uzun kablolarla bizim ahırda kaynak makinası çalıştırdıkları nı görmüştüm.unutmadan işimi görecek kablo 30 metresi kaç lira tutacak onunda bilgisini paylaşabilirseniz ziyadesiyle memnun olacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
3x2.5 mm kablo işinizi görür. fıat için satıcının yapacagı ıskonto değişir.

Teşekkür ederim, peki diğer belirttiğim hususlar için bişi söyleyebilirmisiniz

onları okudum zaten.. Fiş prizide, 16 amper kaucuk fiş/priz seçin.

onları okudum zaten.. Fiş prizide, 16 amper kaucuk fiş/priz seçin.
Sayın zeybek mutfaktaki prizden 15 metre kablo çekeceğim 3*2.5 çapında 15 metre uzunluğunda kablo fiş ve prizi 16 amper lik kullanırsam sorun yaşamam diyorsunuz doğrumu dur eğer doğru anladıysam sigorta panosundan kablo çekmeme gerek yok

Oraya kadarda, 2.5 mm kablo geldıgını varsayarsak, sorun olmaz..

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri