Kaynak makinası besleme kablosu seçimi

kalelik39

Üye
Arkadaşlar merhaba manisa merkezden yazıyorum sormak istediğim bi husus var.
Magmaweld ministick 140 amper kaynak makinası almayı düşünüyorum, amatör kullanıcıyım atölyemde kullanacağım ancak evin sigorta panosuyla atölye arasında 30 metre mesafe var girişten kablo çekecek olursak kaçlık kablo kullanırsam amper düşmez. Yada evden en yakın mutfak var ordanda 15 metre oluyor mutfaktan çekersem evin tesisatına zarar verirmi. Daha önceden ustaların epey uzun kablolarla bizim ahırda kaynak makinası çalıştırdıkları nı görmüştüm.unutmadan işimi görecek kablo 30 metresi kaç lira tutacak onunda bilgisini paylaşabilirseniz ziyadesiyle memnun olacağım. Yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
3x2.5 mm kablo işinizi görür. fıat için satıcının yapacagı ıskonto değişir.

Teşekkür ederim, peki diğer belirttiğim hususlar için bişi söyleyebilirmisiniz

onları okudum zaten.. Fiş prizide, 16 amper kaucuk fiş/priz seçin.

onları okudum zaten.. Fiş prizide, 16 amper kaucuk fiş/priz seçin.
Sayın zeybek mutfaktaki prizden 15 metre kablo çekeceğim 3*2.5 çapında 15 metre uzunluğunda kablo fiş ve prizi 16 amper lik kullanırsam sorun yaşamam diyorsunuz doğrumu dur eğer doğru anladıysam sigorta panosundan kablo çekmeme gerek yok

Oraya kadarda, 2.5 mm kablo geldıgını varsayarsak, sorun olmaz..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,166
Kullanıcılar
449,931
Son üye
mecuxell

Yeni konular

Geri