Kaynak Makinası Arızası

Merhaba Ustalar
bende de inverter 161 ultra var anahtarı açınca yeşil yanıyor fan çalışıyor ama 10 saniye içinde kapanıyor
Inverter 161 ultra on kartin resmini atabilir misin acaba , hani LED ve potun bulunduğu

saygılar elektronik işinden hiç anlamam sorunum şu elimde ki makina southweld kd200 dijital invertör kaynak makinası makinayı fişe taktıgımda sanki av fişeği patlamış gibi ses çıkartıyor sonrası yok tabi bu cihazımın tamirini yapacak kimse bulamıyorum düzcede bana yardımcı olabilirmisiniz konuyu hortlattığım için kusura bakmayın

saygılar elektronik işinden hiç anlamam sorunum şu elimde ki makina southweld kd200 dijital invertör kaynak makinası makinayı fişe taktıgımda sanki av fişeği patlamış gibi ses çıkartıyor sonrası yok tabi bu cihazımın tamirini yapacak kimse bulamıyorum düzcede bana yardımcı olabilirmisiniz konuyu hortlattığım için kusura bakmayın
Arkadaşlar bana yardımcı olabilecek kimse yokmudur

Arkadaşlar benimde kaynak makinem arızalandı. Patladı. Söktüm ve igbt patlamış siyah bi is lekesi var. Aliexten 10 adet aynı igbt den sipariş verdim sanıyordum ama farklı bi igbt sipariş vermişim. Makinede bulunan igbt IKW75T60. K75T60 diye geçiyor. Benim sipariş verdiğim ise IGW75T60. buda G75T60 diye geçiyor. İkiside 600 v 75 amper. Datasheet lerine baktım ikiside aynı özelliklerde gibi sanki. Taksam olurmu.

Merhaba;

Başlangıç olarak elektrodun temasından hemen sonra korumaya geçtiğini, makinanın çıkışlarına bağlı olan kablonun soketini çıkarıp taktıktan sonra ise 1 gün kaynak yaptığını ve aynı hatayı verdiğini ifade etmişsiniz. Bu anlamda bir temassızlığın veya soğuk lehimin olduğu kanaatindeyim.

Temel olarak arızanın nedenlerinden birincisi, kontrol kartının çıkış voltajını okuyamayıp referans alamaması, diğeri ise kontrol kartının şöntü okuyamamasıdır.

Sıralayacak olursak;

1) Referans kablosunun, kontrol kartına girdiği sokette temassızlık.
2) Şönt kablosunun, kontrol kartına girdiği sokette temassızlık.
3) Kontrol kartı arızası.
4) Hall Effect Sensor Arızası (Çok düşük ihtimal)

Kolay gelsin.
Arkadaşlar yeni üye oldum. Soracağım sorular var nereye nasıl yazabilirim

arkadaşlar top 244 ısınma varsa arıza ne olabilir ?

Merhaba arkadaşlar merkle tig 421 ac/dc kaynakmakinasi Err Ac arizasi veriyor konu hakkinda bilgisi olan varsa paylasa bilir mi

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri