Kaynak Makinası Arızası

açılış ve kapatışta role sesi var ama kaynak yapmıyor

ustalarım konu çok eski biliyorum ama bana aşağıda ki resimde işaretli yerdeki entegrenin adını kodunu verebilirmisiniz. bendeki patladı ne olduğu belli değil express weld 161 güç kartı.

Ekli dosyalar

• 42012340.jpg
    42012340.jpg
    167.9 KB · Görüntüleme: 205
ustalarım konu çok eski biliyorum ama bana aşağıda ki resimde işaretli yerdeki entegrenin adını kodunu verebilirmisiniz. bendeki patladı ne olduğu belli değil express weld 161 güç kartı.
bu malzeme top 244 olup cihazın ilk start voltajını sağlamaktadır saygılar

açılış ve kapatışta role sesi var ama kaynak yapmıyor
cihazın marka ve modeli nedir röle sesi 24 voltu açtığının belirtisidir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kemal ustam çok teşekkür ederim.
Makinayı çöpe armaktan kurtardım.

slm ustalar ben tamir olayına yeni başladım bir kaç ekpresweld var elimde ikisi aynı arızayı veriyor
makina voltaj verdiğimde normal çalışıyor çıkış voltajıda normal elektrotu değdiğimde korumaya geçiyor yeşil ışık yanıp sönüyor tahminim kontrol kartı arızalı sizce yorum beklıyorum

Bende bu kaynak makinesinden var fakat on yüzde bulunan kontrol kartı eksik( ledler ve potun bulunduğ),resmini paylaşabilir misiniz?

slm ustalar ben tamir olayına yeni başladım bir kaç ekpresweld var elimde ikisi aynı arızayı veriyor
makina voltaj verdiğimde normal çalışıyor çıkış voltajıda normal elektrotu değdiğimde korumaya geçiyor yeşil ışık yanıp sönüyor tahminim kontrol kartı arızalı sizce yorum beklıyorum
sayın hocam hall efect diye adlandırılan akım sensörü var birden fazla aynı olay u malemeden çıktı tabi ıkışa giden kırmızı siyah geri besleme kablosuna bakış diyotlara bakmış farzediyorum saygılar

Merhaba Ustalar
bende de inverter 161 ultra var anahtarı açınca yeşil yanıyor fan çalışıyor ama 10 saniye içinde kapanıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri