Kaynak Makinası Arızaları - Üstadlar Bekleniyorsunuz

sayın hocam marka ve modelleri yazarsan daha fazla yardımcı oluruz saygılar
Hocam çok teşekkür ederim!
4 cihazda başarıyla sonuçlandı!
Cihazların birinde 6 IGBT-3 Direnç - 1 Diyot sorunu vardı
İkinci Cihazda Potansiyometre
Üçüncü cihazda Switch+Direnç
Dördüncü Cihazda 5.4 Ohm direnç sorunu vardıİlginiz İçin teşekkürler

öncelikle makinanın markası nedir onu yazarmısın eger toplamda 6adet yani 3erli olarak ıcbtlerinin 5 i yazıksa 4.7 ohm dirençler onun koruma direnci olup çeyrek wattır zaten muhtemelen sürücü devresi var onuda mutlaka kontrol etmeliin aksi takdirde yine patlar ıcbtler

Merhaba Değerli Arkadaşlar
Ben Tıp Elektroniği Okudum ! MEdikal alanda hizmet vermekteyim ! Bir arkadaşımda 4 Adet arızalı Kaynak Makinası varmış getirdi incelediğimde 1 tanesinin 5 IGBT ve 1 Adet 4.7 Ohm Direncin yandığını gördüm ! Diğerleri ise çalışıyor gibi gözüküyordu ! Mesela Çıkışa direk ince kablo ile kısa devre yaptığımda kabloyu yaktı ama bu tehlikeli bir işlemmidir bilemedim ?

Kaynak Makinasının çalışıp çalışmadığını nasıl kontrol edebilirim ?
Takacağım IGBT'ler pahalı olduğu için girişe Seri 220V ampul bağlasam nasıl olur ? Min.Kaç W bağlamalıyım ?ANelere dikkat etmeliyim ?

Konu hakkında yardımlarınızı istirham ediyorum
Ya seri lamba ile dene yada bir yolunu bulabilirsen reosta gibi biseyle makinayi calistiracak kadar voltaj ver.yanliz cok dikkat edilecek konu var butun arizali parcalari bulsan makinayi calisir hale getirsen bile seri lambada hepsi farkli davraniyor.cikis voltaji verdiginde gozden kacirdigin bisey varsa gumluyor o yuzden isin teknigini iyi ogrenmen lazim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri